8, HET SPRINGNUMMER BIJ EEN CONCOURS-HIPPIQUB. door K. J. SCHUMMELKETEL. lste Luitenant der Cavalerie. Het artikel onder bovenstaande titel in het I.M.T. van Januari 1931 geeft mij aanleiding, dit onderwerp nader in beschouwing te nemen. Waar ik het voorrecht heb reeds enkele jaren te mogen deelnemen aan de concoursen in Holland en daardoor ook" ir> staat ben geweest om de opinie te hooren van verschillende Hollandsche cracks op springgebied hoop ik op deze wijze iets. te kunnen bijdragen in het belang van de springconcoursen in Indië. Vooreerst moge ik enkele punten uit bovenaangehaald artikel nader in beschouwing nemen. Schr. zegt, dat op papier althans het C. C. N. I. nog onder scheid maakt tusschen concoursen voor springpaarden en voor jachtpaarden en schr. maakt bezwaar, dat dit onderscheid alleen in theorie bestaat. In de eerste plaats moet ik dan opmerken, dat het C. C. N. I. de programma's van de verschillende concoursen goedkeurt, zij is dus het lichaam, dat direct haar invloed ten goede kan aanwenden. In het reglement voor het C. C. N. I. behoeft geen wijziging te worden gebracht, indien slechts het bepaalde omtrent concoursen voor jachtpaarden juist wordt op gevolgd. De reden, waarom dit meestal niet gebeurd is een kwestie van finantiën. Men kan zich niet de luxe van twee stel hindernissen permitteeren. Maar zelfs met dezelfde hindernissen zijn zeer goed combinaties te maken, die het jachtspringen vol komen tot haar recht doen komen, mits de plaatsing een andere is, dan in het groote springconcours. Het artikel in het reglement C. C. N. I. over het jachtspringen geeft aan, dat de wendbaarheid en de willigheid in het springen moeten worden getoond. Het opstellen van de hindernissen op een kleine ruimte, het maken van smalle hindernissen c. q. aangeleund door band, dat een ijzerdraadafsluiting voor stelt, het opstellen van de hindernissen in een S-bocht e. d. kunnen ondanks beperkte middelen reeds goede resultaten geven. In dit verband moge ik er op wijzen, dat men in het algemeen in Indië de hindernissen te ruim uit elkander opstelt. In Holland wordt als regel gereden op een gehuurd voetbalterrein ('s Herto- 350

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 76