371 Pr. Tjabé, over Tjikidang (B IV) aansluitend aan de ondoorwaadbare Tji Sokan. De vijand, in opmarsch uit de richting Buitenzorg, is geschat op de sterkte eener divisie. Zijn vliegtuigen verrichtten sedert enkele dagen verkenningen boven de wegen, welke van Tjiandjoer over Tjirandjang en Bajabang in O. richting voeren. Het gros zijner infanterie zal niet binnen 48 uur, nadat met de inrichting der stelling is aangevangen, daartegenover in gevecht kunnen worden gebracht. Inf. XV (4 cieën), waaraan toegevoegd 1 peloton van M 2 en een sectie van Q 1, heeft als linkervleugelbataljon opdracht het terrein tusschen de Tji Balagoeng (niet inbegrepen) en de Tji Sokan te verdedigen. Scheidingslijn met het rechternevenbataljon (Inf. IV)de Tji Balagoeng. Met dit bataljon verband opnemen ter hoogte van de bocht in die rivier, ongeveer 250 M. ten Z. van Langkop. Voorposten (géén afdeelingen van Inf. XV) zijn uitgezet met voorposten detachementen te Tjikampek (A III) O. Tjibana (B 111) T 267 (B III) Bongas (C IV). Cavalerie is ter verkenning vooruit naar W. rand Tjiandjcer. N. B. De sawahs zijn droog. Groot pioniergereedschap is overeenkomstig de normale uitrusting aanwezig. Er wordt slechts beschikt over het materiaal, dat ter plaatse aanwezig is, behoudens gewapend ijzerdraad (voor Inf. XV, 100 rollen van 500 M.). GEVRAAGD: 1. Schets op den witdruk de opstellingen der k(g) en k.m. groepen in le linie en van de sieën M. Geef daarbij de vuurstrooken der automatische wapens aan. 2. Motiveer in het kort de door U gekozen opstellingen der troepen, waar bij de compagnieën in bataljonsreserve op den witdruk slechts aan te geven met den omtrek van het door elk dezer ingenomen terrein. 3. Geef de volgorde der uit te voeren werkzaamheden aan. 4. Geef een plattegrond en een dwarsdoorsnede van een der k. groep-ge- vechtsdekkingen, in het laaggelegen gedeelte van Uw stellinggedeelte (grondwater op 0,80 M en idem van den in hoog terrein gelegen, in bamboe uitgevoerden scherfvrijen commandopost van één der com pagniescommandanten. 5. Welke werkzaamheden worden door de genietroepen verricht 2de Vraag. (Tijd 3/4 uur). Naar welke beginselen zullen duurzame versterkingen in de toekomst ver moedelijk zijn ingericht NEDERLANDSCH. Tijd: l'/4 uur. Keuze uit: I. REMARQUE'S "VAN HET WESTELIJK FRONT GEEN NIEUWS". Succes van het werk. Doel van het werk (tot uit lrukking brengen van de verschrikkingen van den oorlog, propaganda voor de vredesgedachte). Uitbeelding van het frontleven. Uitbeelding van enkele typen in het vaderland. Verfilming van het boekwerk en de beteekenis daarvan voor het met het boek beoogde doel. Tegenstand tegen de vertooning der film in Duitschland en Italië.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 99