6. HET GEBRUIK VAN VALSCHERMEN. door kapitein GITZ, Stond in 1914 het valscherm-probleem nog in de kinderschoenen, de laatste jaren van den Wereld-oorlog reeds gaven een meer uitgebreid gebruik van de parachute te zien, terwijl men thans kan zeggen, dat het valscherm tot de normale uitrusting van den vliegenier behoort op de zelfde wijze als bv. zijn vlieghelm. In het tijdsverloop van 1914 tot heden zijn verschillende vraag stukken, die zich bij de bestudeering van de valschermkwestie voordeden tot een oplossing gekomen. Behalve over het eigen lijke valscherm gingen deze vraagstukken ook over de wijze van verpakking en de draagwijze, in verband met de geringe ruimte die het vliegtuig (en speciaal het militaire vliegtuig) den inzit tenden biedt, terwijl mede voor oogen meest worden gehouden, dat een bepaalde graad van bewegingsvrijheid noodig bleef. Ook de kwestie van het onderhoud, waarvan de duurzaamheid afhankelijk is, maakte een onderwerp van studie uit. De Luchtvaartafdeeling hier te lande heeft, toen in 1926 tot de aanschaffing van valschermen besloten werd, gebruik gemaakt van de ondervindingen in andere landen (speciaal Amerika) op gedaan, en de keuze laten vallen op de „Irvin" parachute. Het glansrijk doorstaan van de in Amerika met deze parachute genomen proeven, waarbij in totaal 50.000 „dummy test drops" werden gemaakt, voordat het door den Amerikaanschen Leger- vliegdienst werd aangenomen, rechtvaardigt deze keuze volkomen. Vooral de vlugge opening. 13/5 seconde na de inwerking stelling van het openings-mechanisme, moet als een groot voor deel beschouwd worden voor militaire vliegeniers, die vaak ge dwongen zullen zijn eerst op geringe hoogte van hun valscherm gebruik te maken. Typen en vormen. De Irvin-parachute behoort tot het z. g. vrije type van val schermen, in tegenstelling met het z. g. verbonden type. Wordt bij het type het valscherm in werking gesteld door een manipu latie van den springer, bij het verbonden type geschiedt de in werkingstelling onafhankelijk van den gebruiker. 527 INLEIDING.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 63