543 10. TIJDSCHRIFTENOVERZICHT. Opleiding. Allg. Schweizerische Monatshefte für Offiziere aller Waffen. No. 2. Februari 1931. Unsere grundlegende Infanterieausbildungfür den Felddienst". „Onze geheele opleiding voor het gevecht moet zijn opgebouwd op het gezond menschenverstand en op het initiatief. De fouten die voorkomen, vereischen wel onderlicht, worden echter reeds overwonnen doordat men de aandacht prikkelt. Wie tijdens den „Felddienst" iets niet ziet, den gevechts toestand niet kent of zelfs de opdracht vergeet, die middel en weg niet vindt, bewijst onder alle omstandigheden onvoldoende aandacht. Ook waar opwinding radeloos en blind maakt, mankeert het aan zelfbeheersching. Oogen open, ooren gespitst, ingespannen geest zijn de hulpmiddelen om in den „Felddienst" bepaalde zelfwerkzaamheid, medewerking en samenweiking te verkrijgen en wanneer het moet, ook te kunnen afdwingen". Het artikel vormt de inleiding voor het daarop volgende van kapitein v. Mu- ralt: Die Ausbildung der Schützengruppe für den Felddienstwaarvan in dit nummer, na een inleiding worden behandeld: 1. Exerziermaszige Gruppen- aufgaben en 11. Gefechtsmaszige Gruppenaufgaben. „Bij de „gefechtsmaszigen Gruppenaufgaben" moet de toestand eenvoudig en de opdracht duidelijk en beslist zijn. De opdracht moet door den ontvanger worden herhaald en overigens moet ook worden nagegaan of de onderstelling begrepen is. Wanneer den ondergeschikte iets onduidelijk is, moet hij het vragen vóór hij tot de uitvoering overgaat." Volgen dan een aantal praclische raadgevingen. Die Ausbildung am Lmg. und die Lmg. Gruppe im Gefecht", kapitein v. Muralt. „De voornaamste opdracht der lichte mitrailleurs in de verdediging bestaat daarin, vijandelijke afdeelingen, die door den vuursteun der artillerie en mitrailleurs konden dóórdringen, op korten afstand neer te schietende lichte mitrailleurs zullen die opdrachten het beste en het zekerste kunnen uit voeren, wanneer ze eerst op het laatste oogenblik schietenook besparen zij daardoor munitie". „Is de tegenstander rechts of links de eigen stelling binnengedrongen, dan moet de lichte mitrailleur op zijn post volhouden, om te verhinderen dat de „Einbruchstelle" vergroot wordt en om de eigen geweergroepen gelegenheid te geven tot het doen van een tegenstoot". „Iedere gelegenheid moet worden benut de tijdens den aanval dooreen ge raakte troepen van den vijand te vernietigen en het voortzetten van den aan val te belemmeren". Oefeningen. Militarwissenchaftliche Mitteilungen.Januari-Februari-nummer. 1931. „Ein verstrarktes Infanterie- Regiment im hinhaltenden Gefecht", luit.-kolonel dr. L. Rendulic. Voor belangstellenden verwijzen we naar deze tactische oefe ning, waarin bewerkt worden a. de overwegingen van den regimentscommandant in verband met zijn op dracht b. het bevel voor de legering gedurende den nacht en eventueele overige maatregelen van den regiments-commandant; c. maatregelen en bevel van den commandant der artillerie, naar aanleiding van het regimentsbevel d. maatregelen van den commandant van de telegraafcompagnie, naar aan leiding van het regimentsbevel. Nadat een bevel van een Korpscommandant voor een vertragend optreden van het versterkte regiment in een bepaalde terreinstrook is binnengekomen, wordt als punt 2 uitgewerkt de overwegingen van den regimentscommandant en zijne maatregelen naar aanleiding van het Korpsbevel. Een studie die onze aandacht verdient door de sterkte van de troepen waar mede wordt gewerkt en overeenkomstige verhoudingen in ons leger.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 79