547 f. een vechtwagencompagnie van 25 wagens, organiek behoorende tot het vechtwagenbataljon van de divisie, bestaande uit 4 compagnieën, dus per regiment infanterie 1 compagnie en nog 1 compagnie reserve ter beschikking van den divisiecommandant. Militarwissenschaftliche Mitteilungen. Januari-Februari nummer 1931. Nuezeitliches Heerwesen", kolonel A. von Wittich. Geeft beschouwingen over le. „Heerwesen und Kriegführung in den letzten hunderdfünfzig Jahren"; 2e. „Heerwesen und Kriegführung der Gegenwart"; 3e. „Heerwesen und Staats- verfassung"; 4e. „Heerwesen und Umsturz" 5e. „Zwangformen des Heerwe- sens". Wat den modernen tijd betreft zegt de schr. o. a.: Dat de grondvormen van de oorlogvoering door den wereldoorlog een verruiming hebben onder gaan werd reeds in beschouwing genomen. Tegenover de beslissing door de wapenen winnen bloedlooze krijgsmethode, als economische oorlogvoering het financieel knechten e. d. reeds met betrekking tot de steeds inniger wordende „Verflechtungen" van wereldpolitiek en wereldeconomie in stijgende mate aan beteekenis. Hetzelfde geldt voor den propagandaoorlog, die de moreele vernietiging van den tegenstander ten doel heeft en hierdoor, door geld of massasugestie, door middel van de pers radiouitzending, bioscoop, enz. naast de openbare meening in het eigen land, ook die van de vijandelijke, de bevriende en de neutrale staten tracht te beheerschen. Hoe enger de mazen van het sedert weinige tientallen van jaren, de geheele wereld omspan nende „Fernverkehrsnetzes" des te meer omvattend en gevaarlijker moet ook de uitwerking van dit, wellicht het moeilijkst te bestrijden, oorlogsmiddel worden". Motoriseering. Revue de troupes coloniales. No. 198. „La motorisation aux colonies kapitein Mouly. Geeft o.a. een overzicht van hetgeen in de Fransche koloniën op dit gebied werd verricht, waarin we o.a. vinden aangeteekend dat werden tot dusver, opgericht sedert 1921 a. in Tonkineen „batterie portée"een peloton „autos mitrailleuses", in 1928 gereorganiseerd tot 1 escadron van 3 pelotons 1 sectie vechtwagens, in 1928 gereorganiseerd tot 1 compagnie van 3 secties en in 1929 tot 4 secties; een autocolonne, in 1929 gebracht op de sterkte van 1 com pagnie b. in Cochin-Chinaeen „batterie portée" een peloton „autos-mitrailleuses" een sectie vechtwagens en een autocolonne. Voor 1930 was voorzien in de oprichting van een tweede peloton „autos-mitrailleuses" en een tweede sectie vechtwagens c. in Dakareen autocolonne d. in Madagascar: een sectie vechtwagens (in 1927). Mil. Wochenblatt. No. 30. Februari 1931. Motor isierung". Onder „Panzerverbande" wordt o.a. vermeld: „Volgens Fransche opvattingen schijnt reeds tegenwoordig een beslissende aanval zonder vechtwagens niet meer denkbaar te zijn. Bij verder voortschrijdende bewapening kan het tijdstip niet ver meer zijn, waarop de vechtwagens evenzeer een organiek onderdeel uitmaken van de divisie, als de mitrailleurs en het veldgeschut. Daarenboven zullen de vechtwageneenheden, in het bijzonder de zware typen, een middel vormen ter beschikking van korps, leger en de opperste legerlei ding, als moderne, buiten divisieverband staande artillerie. De tweede richting, tegenwoordig bijzonder in Engeland en de Vereenigde Staten van N.A. ge volgd, heeft de vorming ten doel van zelfstandige „Panzerverbande". De samenstelling daarvan denkt de schr. zichvechtwagens als ruggegraat, ge pantserde artillerie als ondersteuning in den strijd tegen vijandelijke „Panzer- brecher" en gepantserde vechtwagens, pantserauto's en snelle kleintanks voor verkenning op de grootere en op de korte afstanden, talrijke verbindings middelen in den vorm van gepantserde auto's met radio, van kleintanks, misschien ook vliegtuigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 83