549 5 patronen. Uit de resultaten komt hij tot de conclusie dat niet alleen de spleten van de stilstaande tanks onder vuur moeten worden genomen, doch dat goed gedekte schutters op de kortste afstanden ook de spleten van rij dende tanks met succes kunnen beschieten, wanneer zij zich slechts voldoende rusiig daartoe gevoelen. Luchtstrijdkrachten. De militaire Spectator. No. X. Januari 1931 „Engelsche luchtmanoeuvers 1930", luit. kolonel Sillevis. „Wel is het opmerkelijk, dat elk verslag van deze oefeningen den nadruk legt op twee zaken, die nauw met elkaar in verband staan, t. w. a. den aanval op de luchtvaartterreinen b. den afweer van de aanvallen van Iaagvliegende vliegtuigen. „Snelle aanvallende jagers, samenwerkende met op grootere hoogte vliegen de, krachtige dagbombardeervliegtuigen, kunnen op een dergelijk terrein, waar bovendien bijna altijd enkele toestellen gevechtsvaardig gereed zullen staan, groote verwarring stichten en de gevechtskracht der betrokken luchtstrijd krachten tijdelijk verminderen". „En zoo dringt zich onwillekeurig bij den onbevooroordeelden lezer de overtuiging op, dat het doel van den leider dezer oefeningen ook is geweest, de aandacht van gezaghebbende kringen in Engeland te vestigen op het gebrek aan krachtige afweermiddelen op den grond tegen Iaagvliegende vliegtuigen". Mil. Wochenblatt. No. 30. Februari. 1931. LuftfahtrundschauBevat mededeelingen betreffende de rondvlucht van de beide reuzenvliegtuigen Do X en Junkers O 38de rede van den Franschen afgevaardigde en oud- oorlogsvlieger Renaitour op 29/11-1930 in de Fransche kamer over de talrijke vliegongelukken en de waarde der Fransche militaire luchtstrijd krachten, welke hij onvoldoende acht. Het aantal ongelukkken schrijft hij toe aan minderwaardig materieel en onvoldoende opleiding. Verder betreffende de uitrusting van de luchtmacht van Engeland voor de „home defence" met het dagbombardementstoestel Hawker '„Hart" en het jachtvliegtuig Hawker „Fury" (vroeger) „Hornet"); de tocht van de 14 Italiaansche vliegbooten type Savoia S 55 naar Zuid-Amerika (geheel van metaal gebouwd2 motoren Fiat van 560 pk. elk; maximum snelheid 220, gemiddelde snelheid 170 km. per uur, gewicht normaal 10 ton); het voorzien der Belgische luchtstrijdkrach ten met nieuw materieel (o.a. 45 Firefly Il-jachtvliegtuigen van de firma Fairey, welke bestelling gevolgd is door een groote bestelling Ivan dagbombarde mentsvliegtuigen, type Fairey „Fok"; de instelling in 1930 van een Grieksch ministerie voor de luchtvaart. Afweer van luchtstrijdkrachten. Mil. Wochenblatt. No. 25. Januari 1931. Französische Fliegerabwehr durch Maschinengewehre". Hiervoor zijn bestemd mitrailleurs model 1907 T en model Hotchkisz. De eerste met 600 schoten per minuut, de laatste met 400. Gere kend wordt op een gemiddelde snelheid van 150 km. van het vliegtuig. Geschoten wordt met vuurstooten van 12 schoten. Minimum inzet 4 mitrailleurs op één doel, hoewel wordt aangenomen dat eerst resultaten worden bereikt met 8 mitrail leurs op één doel. De mitrailleurs worden opgesteld op 500 m. van het te beschermen object. Des nachts worden minimum ingezet 2 secties (8 mitr Lichtspoor- en D-patronen mogen niet in één band worden verschoten. Licht spoormunitie is zichtbaar tot op 600 m. Ze wordt gebruikt tegen vliegtuigen beneden de 400 m. zonder gebruik van bijzondere vizierinrichting. De richter richt 4 vliegtuiglengten voor het doel en neemt waar of het in den bundel vliegt. Van deze methode wordt weinig heil verwacht. Luchtvaart. Mil. Wochenblatt. No. 28. Januari 1931. „Luftfahrt Rundschau". Een bespreking van de 12de Parijsche luchtvaarttentoonstelling, waar den schr. o. a. bleek

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 85