550 Ie. dat de bouw van geheel metalen vliegtuigen belangrijk terrein heeft ge wonnen bijna alle groofere Fransche vliegtuigbouwers leggen zich er op toe 2e. dat de bouw van eendekkers tegenover de vroeger in Frankrijk voorge trokken tweedekkers, meer op den voorgrond treedt; 3e. dat de Fransche motorenindustrie nog altijd verre achterstaat bij de Engel- sche 4e. dat de houten propellor langzaam geheel verdwijnt en plaats maakt voor den metalen 5e. dat de „Fernbomber" in Frankrijk slechts vertegenwoordigd is (3 motoren D. B. 71 gebouwd voor 28 passagiers, heeft een draagvermogen van 3 ton over 2000 km.plafond echter 4700 m., inzet overdag niet mogelijk; andere, bv. Amiot 122 P B 3 of Lioré et Olivier Léo Bn 3 kunnen niet worden beschouwd als instrumenten voor de zelfstandige luchtoorlogshandelingen, daar de bommenlast slechts 1.5 ton bedraagt); 6e. dat grootere vorderingen worden gemaakt wat betreft het „Groszkampf- flugzeug" (geheel metalen Blériot 137 Bréguet 410 met maximum snelheid van 225 km. per uur op 4500 m. en een plafond van 7000 m.) 7e. dat, ook wat de jachtvliegtuigen betreft, de Fransche industrie achterstaat bij de Engelsche. Pontonwezen. Revue militaire suisse. No. 3. Maart 1931- „Nos équipages de ponts Leur adaptions aux exigences de la guerre modernemajoor J.J. Visscher. Voor het snel overvoeren van de eerste échelons der infanterie is in gebruik een nieuw vaartuig lang 9,5 m. en breed 1,8 m. (grootste breedte), dat aan 16 manschappen plaats biedt, boven de eigenlijke bemanning (4 man) .Van 2 vaar tuigen kan een vlot worden samengesteld dat 32 infanteristen met uitrusting kan dragen of 6 paarden met de geleiders (bij rivieren met sterken stroom 4 of 5 paarden). Van een aantal dezer vlotten wordteen vlotbrug samengesteld. De vaartuigen worden op auto's vervoerdper auto 2 stuks met toebehooren. Duidelijke foto's zijn in den tekst opgenomen. Gasoorlog. Mil. Wochenblatt. No. 27. Januari 1931. AchtungGasschutz". De schr. wijst op de wenschelijkheid oefenstoffen te gebruiken die door hulpleiders met bloemenspuiten of dg. worden verspreid tijdens oefeningen om den troep tot het opzetten van de gasmaskers te dwingen. Verder heeft deze methode het groote voordeel van het gewennen van den troep aan den reuk van de tot dusver gebruikte oorlogsgassen, die eenzelfden geur verspreiden als de bij oefeningen te gebruiken stoffen. Techniek. Mil. Wochenblatt. No. 27 Januari 1931. Technischer Rundblick". kolonel b.d. Bliimner bevat gegevens o. a. omtrent den luchtschroefspoorwagen (Schienenzeppelin) die reeds gereden heeft met 182 km. snelheid per uur. De luchtschroef wordt aangedreven door een 500 pk. motor (vliegtuig brand stofverbruik 60 liter per 100 km. De 26 m. lange wagen biedt 50 zitplaatsen; het nieuwe Engelsche pontonmaterieel; toepassing van het 3-assen stelsel voor auto's in Engeland. Onder hetzelfde hoofd in No. 29 van het Militar Wochenblatt wijst kolonel b.d. Bliimner vooreerst op het algemeene streven de snelheid der beweeglijke strijdmiddelen zoo hoog mogelijk op te voeren (in Engeland nieuwe eenzits-gevechtsvliegtuigen met 350 km. snelheid per uur; in Amerika levert Christie een nieuwe „Schwimmkampfwagen" met groote snelheid: de middelbare wagen heeft op betonwegen een snelheid van 110 km., op zand grond 70, te water 16. In een gasvrije pantsertoren heeft hij meerdere mitrail leurs, een 10 cm. mijnenwerper of 7,5 cm. kanon en 4 man bemanning; prijs 90.000 gulden). Verder op de toepassing door den Engelschman Burnay

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 86