Detachementen Salam en Moeniilan. Deze detachementen werden in de eerste plaats belast met barakkenbouw enkele dagen na den aanvang daarvan, toen bleek dat den troep politioneel werk moest worden opgedragen, werd door deze detachementen elk dagelijks een sectie voor dat doel uitgezonden, terwijl de vroeger vermelde afsluiting van de naar het geteisterd gebied voerende wegen en paden door het deta chement Moentilan werd bewerkstelligd. Het was vanzelfsprekend, dat van militaire zijde aan het B.B. de medewerking van de vluchtelingen werd gevraagd bij den bouw van de barakkenkampendeze medewerking zou bestaan uit het vlechten van ataps voor de dakbedekking en het ver vaardigen van gevlochten bamboeomwandingen, terwijl tevens eenig graafwerk zou moeten worden verricht. Later werd een aantal barakken ingedekt met dakpannen en voorzien van elec- trische verlichting. Aanvankelijk vlotte het minder met die medewerking, doch met behulp van de Inheemsche bestuursambtenaren werd dit allengs beter. De levering van materialen (bamboe, klapperbladeren, e. d.) geschiedde door tusschenkomst van het B. B. Dat deze detachementen elk een sectie voor politioneel werk moesten afstaan, vond zijn oorzaak daarin, dat het detachement Sroemboeng het te volhandig had met den bewakings- en waar schuwingsdienst en het opruimingswerk om daarvoor afdeelingen te kunnen afzonderen. Deze dienst werd door bedoelde secties dan ook uitgeoefend in het gebied van het detachement Sroem boeng en wel ten oosten van den grooten weg en tusschen de kali's Krasak en Blongkeng. Door een lijn loopende van Remame langs Sroemboeng naar Gedjoegan werd de aangegeven strook in twee sectie-patrouillegebieden verdeeld, waarin kleine afdee lingen, onder bevel van gegradueerden, welken laatsten politio- neele bevoegdheid was toegekend, patrouilleerden. Nadat de bewoners van het aanvankelijk ontruimde gebied naar hun woonsteden teruggekeerd waren, kon uiteraard meteen minder intensieven patrouillegang worden volstaan, hetgeen, na het gereed komen van de barakken, er mede toe bijdroeg om geleidelijk tot vermindering van de in het rampgebied aanwezige troepen te kunnen overgaan. Voedselvoorziening van de vluchtelingen door de zorg van de Intendance. Den 22sten December belastte de Divisiecommandant de In tendance met de voedselvoorziening van de Inlandsche vluch telingen. 570

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 16