doen vertrekken er werd mede gerekend op het uit de lucht verstrekken van levensmiddelen aan de ingesloten bevolking, waar toe parachutes werden medegenomen. Reeds om 11 vm. landden de vliegtuigen op het vliegterrein aan de zuidzijde van Magelang. Verder werd bevel gegeven, dat 3 compagnieën zich onmid dellijk moesten gereed maken om naar het geteisterde gebied te vertrekken zij kwamen denzelfden dag te bestemder plaatse aan. Als Troepencommandant in het rampgebied werd aangewezen de commandant van het 7de Bataljon, onder wiens bevelen de 4 compagnieën en de telefoonpatrouille gesteld werden. De voedselvoorziening voor de vluchtelingen werd in haar geheelen omvang opgedragen aan de intendance; een 30-tal keukenwagens, afkomstig uit Magelang en van het magazijn van oorlog te Djokjakarta, benevens alle beschikbare filterwa gens, werden voor dat doel ter beschikking gesteld. Bevel werd gegeven, dat alle gewezen koks en militairen van de drie ba taljons van Magelang, die eenig verstand van koken hadden, ter beschikking moesten blijven. Vrijwel de geheele Europeesche compagnie gaf zich hiervoor op! Het hoofd van het Militair Hospitaal te Magelang werd aange wezen om op eventueele verdere aanvragen van den burgerlijken geneeskundigen dienst betreffende geneeskundigen bijstand, per soneel en materieel, de noodige maatregelen te treffen. Voorts verzocht de Divisiecommandant aan den Inspecteur der Infanterie de beschikking over 18 motorrijwielen, waarvan 6 met zijspan. In het gebied van de ramp waren alle verbindingen ver broken; de motorrijders waren bestemd om de verbinding tus- schen den troepencommandant en de verschillende detachementen en posten te onderhouden. De motorrijwielen met zijspan zouden dienen om autoriteiten en commandanten in de gelegenheid te stellen zich snel langs de smalle wegen en paden te verplaatsen. De Inspecteur der Infanterie heeft daarop bevolen, dat alle dadelijk beschikbare motorrijders*), waarbij ook een onderofficier- motorhersteller, zich dadelijk zouden gereed maken om naar Moentilan te gaan. Het detachement vertrok den 22sten December om 12 uur middag van Batoe-Djadjar en reed aan één stuk door naar Moentilan, waar het den volgenden dag omstreeks 11 vm aankwam. Bovendien werd door den Divisiecommandant de beschikking verzocht over een afdeeling telefoonpersoneel van de Telegraaf- afdeeling van het Bataljon Genietroepen; 8 stations, 40 KM. kabel en bedieningspersoneel met aflossing werden noodig geoordeeld. Het personeel kwam per trein en arriveerde in den loop van den ochtend van den 24sten December te Moentilan, terwijl het materieel per vrachtauto werd opgezonden. 560 Uitgebracht werden 12 motorrijwielen, waarvan 4 met zijspan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 6