630 Door Verbind, br. mijn C. P. verbinden: rechtstreeks telefonisch met C. Pn. Vp. detn. 2 en 3, en brugwacht optisch met C. P. Vp. det. No. 1 ordonnansen met alle vp. detn. Verbindingen met vp. detn. Nos. 1 en 3 over de voetbruggen. 7. Geneeskundige Dienst. Hp. V. P. voorbereiden in W. deel PATROL 2. Geneesk. personeel van le, 3e en 4e cie t. besch. v. de vp. detn. 8. Treinen. Filterwagens t.n.o. bij de onderdeelen. Handgranaten aan vp. det. No. 3 (vóór afmarsch) en No. 2 (daarheen oprijden). VoorpostenC., Gedicteerd aan Cn. 2e, 3e, 4e cie 1/3 1 M. sie 1 G. G.T.I - 1 R.I. Afschrift aan C. le cie 1 ex. Commando 2 3 ex. Toelichting: Het bevel is lang; evenwel staat er niets in, wat niet reeds nu kan en moet worden geregeld. Door deze wijze van uitgifte maakt Majoor B. gebruik van de gelegenheid, om z.n. nog het grootste deel van zijn ondercommandanten persoonlijk in te lichten. Aan niet geroutineerde ondercommandanten zal het opnemen van dit bevel waaronder begrepen het „herhalen" door een der bevelsontvangers, z. m. afwisselend ieder v. w.b. de punten die voor hem van bijzonder belang zijn wel een halfuur kosten. Aanwijzen van appèl en alarmplaatsen geschiedt aan vp. res. en daarbij legerende onderdeelen afzonderlijk. Het bericht van de Cav. en Wr. noodzaakt niet tot bijzondere maatregelen; de vp. detn. 1 en 3 zouden ook zonder dit bericht nu zijn uitgezonden. Hoewel in verband met het waarschijnlijk vertrek op den volgenden dag niet op aflossing der vp. detn. behoeft te worden gerekend, is toch de vp. res. zoo sterk mogelijk gelaten (Het in A. T. V. 70 t. a. v. de vp. detn. be- paalde geldt evenzeer voor de voorposten in hun geheel). Dit is bereikt door voornamelijk aandacht te wijden aan de doorgaande kunstwegenhet vp. det. No. 1 kan zwak zijn daar optreden van eenigszms belangrijke vijandelijke afdeelingen in dit terrein in dit stadium onwaarschijnlijk is en zeker tijdig genoeg door de Cav. en Wr. gemeld zal worden om daar tegen maatregelen te nemen (patrouilles, hinderlagen, optreden vp. res.). In het algemeen wordt trouwens het optreden van sterke vijandelijke afdeelingen tegenover de voorposten gedurende den nacht steeds onwaarschijnlijker, naar mate latere meldingen van de Cav. en Wr. gunstig blijven. In dit verband zijn de berichten van de eigen Cav. en Wr. zeer waardevol en het ontvangen bericht wijst er op, dat de Det. C. de mogelijke opmarschwegen van den vijand uit het O. tot het invallen van de duisternis laat observeeren. Bij de keuze van de plaats van de vp. res. is rekening gehouden met de plaats van den C. P. VoorpostenC. (A. T. V. 64 (2)). De plaats van de vp. res. is in strijd met den letter van de opdracht, niet met den geestde plaat sing van de vp. detn., die niet zonder aanmerkelijke opvoering van de sterkte meer naar het O. opgesteld kunnen worden, biedt geen andere mogelijkheid.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 76