631 Legering van de vp. res. om de brug stelt haar bloot aan verliezen door op de brug gerichte bomaanvallen. Vernieling van de brug kan bij deze opstel ling veel moeilijkheden veroorzaken t.a.v. de verbindingen en bij ondersteuning van de vp. detn; er blijven dan evenwel nog de voetbruggen, waarvan één zeer in de nabijheid gelegen is. Achter de rivier kunnen de veiligheidsmaatre gelen eenvoudig zijn (Vgl. A.T.V. 64, 126); dit is vooral met het mogelijk optreden van paw. van belang. De indeeling van onderdeelen van drie compagnieën bi] de vp. res. geett geen onovetkomenlijke moeilijkheden bij de bevelvoering; doordat nu de vp. detn alle door verschillende compagnieën geleverd worden, kan later de verpleging op eenvoudige wijze geregeld worden(zie later het Voorpostenbevel). De sie O. legert te POENGKOER in verband met de opdracht van den Det. C. om de daarbijgelegen brug te verbeterenvan het ontvangen van deze opdracht heeft de sie C. den VoorpostenC. mondeling mededeeling gedaan.^ houdt de VoorpostenC. op zijn C. P., daar versterking van het bataljonscommando voor de meer dan normale taak wel gewenscht is. Na technische controle van de ingezette mitrailleurs is voor dien pel. C. geen taak als vuurleider weggelegd de 2 siën M. bij vp. det. No. 2 krijgen elk een bepaalde niet samenvallende taak. A T.V. 64 en Bijlage I geven geen kenteekenen aan voor het verblijf van den VoorpostenC.; hij is dus vrij in de keuze daarvan. De lantaarns worden gehangen bij den Verbind. P., waarvoor de rust in de werkruimte en de kwar tieren van het Voorposten- (bataljons-) Co. beter wordt verzekerd. Er is voldoende kabel beschikbaar om alle vp. detn. telefonisch te verbinden wanneer evenwel op het Det. telefoonnet moet worden aangesloten zal het aantal eigen toestellen niet voldoende zijn. Bovendien wordt waarschijnlijk den volgenden dag reeds verder gemarcheerd. Telefonische verbinding is dus alleen aangebracht in de thans tactisch belangrijkste richtingen (Vgl. A. T. V. 24, A.V. D. 92, 109). Hoewel feitelijk drie verbindingsassen (A. V. D. 10/13) zijn aangegeven, is het woord voor dit begrip in het bevel niet genoemd. Tijd van terugkeer der filterwagens wordt bepaald, nadat de bedoelingen van den Det. C. uit nadere regelingen (uur van afmarsch voor den volgenden dag) zijn gebleken. Bij de uitgifte van het bevel zijn de oudste Bat. arts en z. m. C. Verbind, br. indien niet in het terrein ook aanwezig overigens raadplegen zij eventueel na terugkeer op de C. P. het exemplaar, dat in het commando blijft. Alle onderdeelen zijn aan het werktot het volledige bevel van den Det. C komt dat Majoor B. nu elk oogenblik verwacht, kan hij voor zijn troe pen geen nadere regelingen treffen; het bezichtigen van het terrein in het Z. en N. stelt hij uit, tot het voor hem door den opmarsch der vp. detn. voldoende veilig is om zich daarheen te begeven voor dezen rit zal hij het rijwiel van den stafhoornblazer gebruiken en zich doen vergezellen door C. 1/3 1 M.. Wel kan hij het noodige laten voorbereiden, terwijl van de betrekkelijke rust geprofiteerd moet worden om den C. 1 1 H.R. C. en den Det. C. in te lichten. Hij draagt daarom op aan: Luit. adj.: bij de verzorging der paarden er cp te laten rekenen, dat deze niet meer vóór den volgenden ochtend gebruikt zullen worden; berichten te zenden C. I-1 H. R. C. omtrent de opstelling der vp. detn, C. P. VoorpostenC., en de legering van de Cav. en Wr., en aan den Det C. omtrent den toestand; met de thans reeds bekende gegevens te beginnen het Voorposten bevel (A. T. V. 65) op te stellen. C pel M in een eenvoudige schets in tweevoud het terrein van de voor posten van de kaart over te nemen op vergroote schaal, welke schets moet dienen bij het afschrift van het Voorpostenbevel voor den Det. C. (A. T. V. 66).

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 77