644 Meer tijd en moeite moet worden besteed aan het directe vuren op snel bewegende doelen". „De eisch van beweeglijkheid kan leiden tot de aanname van een kaliber van minder dan 75 mm. voor dit type artillerie. De dracht kan normaal kort zijn en het vermogen niet grooter dan noodig is een tank met een directen treffer buiten gevecht te stellen". „Iedere tank moet een wapen mee voeren dat in staat is een tank met één directen treffer buiten gevecht te stellen". Luchtstrijdkrachten. Mil. Wochenblatt. No. 36. Maart 1931. Militarischer Flugzeugbau 1930", kapitein Ritter. Bevat een bespreking van de deelen 3 en 4 van „All the worlds Aircraft 1930" voornamelijk wat betreft den Franschen, Engelschen en den Amerikaanschen vliegtuig- en motorenbouw. Tevens worden in tabelvorm de voornaamste gegevens samengevat omtrent a. „Jagdein- sitzer" b. „Arbeitsflugzeuge und leichte Tagbomber" en c. „schwere Nacht- bomber" der drie genoemde staten, de laatste tabel alleen van Frankrijk en Engeland. Coast Artillery Journal. No. 2. Februari 1931. The effect of aviation upon the missions of the coast artillery1', kolonel P. P. Bishop. In de conclu sies lezen we o. a. „Ballons zijn in staat een nuttige rol te vervullen in de kustverdediging voor het waarnemen bij vuuropdrachten. Luchtschepen kunnen worden gebruikt op groote afstanden voor de waarnemingsopdrachten voor het kustfront. Proefnemingen gebaseerd uitsluitend op militaire behoeften moeten worden voortgezet". De ontwikkeling der luchtstrijdkrachten heeft bijgedragen tot verhooging van de kracht der kustverdediging door: a. uitbreiden der verkenning boven zee tot grootere afstanden dan mogelijk zou zijn door waarneming vanaf den grond b. uitbreiden van het spotten van artillerievuur tot de uiterste drachten van de wapens c. plaats bepalen van doelen en het spotten van artillerievuur wanneer rook schermen of mistbanken het waarnemen en spotten van af de kust on mogelijk maken d. operaties van luchtstrijdkrachten tegen vijandelijke schepen buiten de drachtgrenzen van de kustbatterijen e. kustversterkingen te beschermen tegen vijandelijke Iuchtverkenningen en aanvallen f. ter verdediging ingerichte gebieden af te zoeken en doelen te verlichten met „flares"." Afweer van luchtstrijdkrachten. Infantry Journal No. 1. Januari 1931. „Comparative lest of three methods of machine-gun antaircraft fire control". Bevat gegevens uit een officieel rapport omtrent gehouden proeven te „Aberdeen Proving grounds" met: le. het vizier Boyd-Greene2e. het vizier Negrotto en 3e. met lichtspoormunitïe. Van het Ncgrotto-vizier komt een foto voor in het artikel. De resultaten van de gehouden proeven vielen zeer ten voordeele uit van het vizier Negrotto. Techniek. Infantry Journal. No. 2 Februari 1931. „Air-cooling or water-cooling for militairy motor vehicles", kapitein G.H. Rarey. In dit artikel worden o.a. de groote nadeelen van de water-koeling opgesomd en uitgewerkt, waarbij o.a. wordt medegedeeld dat van luchtgekoelde motoren zijn voorzien de Engelsche „The Medium Tank" (16 ton, 16 mijl per uur langs de wegen, 8 cylinder Armstrong-Siddeley motor van 80 tot 100 pk.); „The Dragon, mark II, artillery tractor" (2 ton, motor als voren); „The Dragon, mark UI, artillery tractor" (voor middelbare artillerie, draagt 11 man en 128 schoten van 18-

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 90