646 kritiek daarop door Fransche schrijvers gegeven. Het Fr. leger bestaat thans uit: het blanke leger, met éénjarigen diensttijd, 20 divisies, 5 cavalerie-divisies zeer talrijke korps-, leger- en „Heerestruppen", een ver boven de vredesbe- hoefte uitgaand officierskorps en onderofficierskorps, eerste klasse en rijke bewapening, een leger van civiele beambten en ambtenaren, dat de troep zoo veel mogelijk van bureau- en werkdiensten bevrijdt. Reserve-officiers- en onderofficiersscholen, omvangrijke oproepingen voor oefening der reservisten maken het zeker dat de reserve voor den oorlog ten volle gebruiks-„fahig" blijft. Vijf gekleurde en één zwarte divisie staan verder op Europeeschen bo dem. Bij mobilisatie kan het leger onmiddellijk worden verdubbeld. De critiek op dit leger gaat niet alleen over het aantal, ook over de lengte van den diensttijd, de geoefendheid, de reserves, enz., vergeleken met Duitsch- land en de bedreigde Fransche veiligheid. Infantry Journal No. 1. Januari 1931. Tank-divisions"majoor C. C. Benson. ,,Een tank-divisie moet zich kenmerken door beweeglijkheid, eenvoud en soepelheid". „Groote beweeglijkheid, zoowel strategische als tactische, moeten verzekerd zijn. Om strategische beweeglijkheid te verzekeren moeten alle niet noodzakelijke elementen worden weggelaten". „Eenvoud heeft betrekking op uitrusting, voorziening, oefening, optreden, commando en aanvoering van gemechaniseerde eenheden". „Soepelheid slaat op onderverdeeling, uitbreiding en de normale gevechtshandelingen van de tank-divisie als geheel". Ontwerpen vinden we opgenomen van het peloton, de compagnie, het bataljon, het regiment, de brigade en de divisie; voor de divisie zijn benoo- digd 425 vechtwagens, 350 „crosscountry"-wagens van de diensten (aan- en afvoer, treinen) en zooveel „wheeled transportation as can be used to ad vantage in the rear echelon of the division". Totaal 500 officieren en 3279 militairen beneden dien rang. Verkenningsdienst. Mil. Wochenblatt. No. 36 Maart 1931. „Divisions-Kavallerie im englischen Heere". Per divisie wordt in Engeland beschikt over 1 cavalerie-regiment (staf, 2 eskadrons en 1 mitrailleur-eskadron). „Theoretisch kan de divisie- cavalerie de volgende opdrachten vervullen verkenning, beveiliging, deelne men aan het gevecht, vervolging en terugtocht inbegrepen, verkenning op grooten afstand en raids en gebruik als beweeglijke reserve". „Practisch echter zal de divisie-cavalerie als gevolg van haar sterkte niet vaak voor offensieve of defensieve opdrachten worden gebruikt, doch meestal slechts voor de be veiliging". „De normale taak voor de divisie-cavalerie zal zijn de bewegingen der infanterie-divisie te vergemakkelijken en tegen verrassingen ook hierbij te beveiligen". „Duidelijk blijkt dat de Engelschen meer waarde hechten aan beveiliging en versluiering dan aan verkenning door de divisie-cavalerie". Uitrusting. Infantry Journal. No 1. Januari 1931. ,,The 26th. infantry command post wagon", kapitein W. W. von Gremp. Geeft een beschrijving met foto's van een improvisatie met zeer eenvoudige middelen, waarmede een vrachtauto werd ingericht tot een zeer bruikbaren, van electrisch licht en telefoon voor- zienen commando-auto. Mil. Wochenblatt. No. 36. Maart 1931. Die Bekleidungutid Ausriistung des Infanteristen"„De volgende zaken vormen de tegenwoordige ranselbe pakking: 1 stel kleeding, 1 paar schoenen, 2 hemden, 2 onderbroeken, 2 paar sokken, 2 halsdassen, onderhoudsmiddelen voor geweer, poetsmiddelen, nood rantsoen, munitie, tent met toebehooren en overjas. Heeft hij dat alles wer kelijk noodig Zou het volgende niet genoeg zijn 2 paar kousen, reinigings middelen voor het geweer, noodrantsoen, munitie, tent en overjas? Dan nog de broodzak en de veldfleschAl het andere kan in een zak op een bijzon der gevechtsvoertuig worden vervoerd. Want tot verkleeden (verschoonen), schoenen verwisselen als ook voor poetsen heeft de man tijdens het gevecht geen tijd".

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 92