landsche en voor de Indische officieren op dezelfde manier ge regeld. 6 Hieronder volgt een overzicht van de detacheeringen, zooals deze thans metterdaad plaats vinden. Bij welk wapen of welken dienst. Tijdsduur in Holland in Indië Categorie officieren. (Wapensgewijze) Infanterie Artillerie Cavalerie Wielrijders Luchtvaart Genie Gasschool N.S. S. (1) Topogr. dienst Marine 4 maanden 4 maanden 2 maanden 1 maand 14 dagen 1 week 1 week 14 dagen 14 dagen 3 maanden 3 maanden 4 maanden Niet-Infanterieoff. Niet-Artillerieoff. Niet-Cavalerieoff. (behalve Genieoff. Alle officieren, idem. idem. idem. idem. idem. Voorts heeft een opleiding plaats tot automobielbestuurder en wel èèn middag in de 14 dagen tijdens den 2en wintercursus aan de H. K. S, De detacheeringen bij de wielrijders, de luchtvaart, de marine, de genie, de gasschool en de N. S. S. en de opleiding tot auto mobielbestuurder zijn eerst in 1921 en later, dus na den groo- ten oorlog, ingevoerd. Detacheering bij de luchtvaart. Bij nadere beschouwing van vorenstaand overzicht maakt zich van ons de overtuiging meester dat de luchtvaart wel zeer stief moederlijk is behandeld. Laten wij de genie voorloopig buiten beschouwing, dan zien wij dat, terwijl bij de overige wapens een detacheering van eenige maanden tot een half jaar plaats heeft, welke met uitzondering van die bij de Lichte troepen, (2) waarover later gedeeltelijk in Holland en gedeeltelijk in Indië wordt doorgebracht, bij de lucht vaart met een tijdperk van 14 dagen, bij de luchtvaartafdeeling in Nederland, wordt volstaan. O. i. houdt zulks onvoldoende rekening met de beteekenis van het Luchtwapen, welke door velen zoo hoog wordt aangeslagen, dat zij de instelling van een afzonderlijke Luchtmacht bepleiten. 668 (1) Normaal Schietschool. (2) Een in Holland algemeen gangbare uitdrukking, welke echter in Indië angstvallig wordt gemeden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 20