tenzij voor hen de duur van de detacheeiing belangrijk werd vermeerderd. Indien het in de bedoeling ligt den bestaanden gascursus in Bandoeng te bestendigen, zou de detacheering bij de gasschool te Utrecht kunnen vervallen. Evenzoo zagen wij de detacheering bij het regiment Genie troepen in Nederland liever vervangen door een kennismaking met het bataljon Genietroepen te Tjimahi, zulks in verband met de bijzondere Indische omstandigheden en de geringe bekend heid, welke de middelen, waarover onze Genie metterdaad be schikt—overgangsmiddelen, springmiddelen, zoeklichten, radio enz. over het algemeen bij de Indische officieren genieten. Tenslotte eischt de automobielcursus in Holland, wil zij inder daad tot haar recht komen, een aanvullende cursus in Indië v.w.b. het rijden in bergterrein. De abituriënten van de H. K. S., die dezen aanvullingscursus met succes gevolgd hebben, dienen een z.g. militair rijbewijs te ontvangen. Bij de thans van kracht zijnde regeling, dat is zonder aanvul lingscursus in bergterrein en dus zonder uitreiking van een militair rijbewijs aan de uit Holland teruggekeerde officieren, is de cursus aldaar van weinig nut te achten. Op grond van bovenstaande beschouwingen zijn wij gekomen tot een regeling van de detacheeringen, als hieronder aangegeven, welke practisch uitvoerbaar is en o.i. te verkiezen valt boven het bestaande systeem. Na afloop van het le studiejaar. 1 Juni 1 October. Tijdperk Duur Onderdeel Categorie officieren Toelichting 1 Juni 1 Aug. N. S. S. en Luchtdoel- mitr. Stokes- Brandt 3 weken 's-Graven- hage z.m. idem 3 weken autocursus idem idem Niet-Inf off. Inf. off. Haarlem 's-Graven- hage verspreid 1 Aug.— 1 October 2 maanden Infanterie Artillerie 674 DETACHEERING IN NEDERLAND. de leerlingen blijven te 's-Gravenhage in garnizoen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 26