Overland vluchten. Deze oefeningen hebben ten doel den piloten een nauw keurige terreinkennis te doen verkrijgen van de terreinen, waar de Afdeeling in oorlogstijd vermoedelijk zal moeten optreden, terwijl zij bovendien den kortsten weg moeten weten naar elk bepaald punt in het aangegeven gebied. Tijdens deze vluchten wordt tevens het overnemen van het commando van de Patrouille beoefend. Klimproeven. De Patrouille moet daarbij in den kortst mogelijken tijd klimmen naar een hoogte van 6000 M., indien gebruik wordt gemaakt van zuurstofapparaten, of naar 5000 M. indien geen zuurstofapparaten ter beschikking zijn. Duurvluchten op groote hoogte. Gedurende minstens 1 uur moet op een hoogte van 6000 M. (c. q. 5000 M.) worden gevlogen. Wolkenvliegen. In patrouilleverband wordt door allerlei soorten wolken gevlogen, waarbij de oefeningen langzaam opklimmend in zwaarte moeten zijn. De piloten, welke aan deze oefeningen deelnemen, moeten behoorlijk geoefend zijn in individueel wolkenvliegen (c. q. blindvliegen). ad. Gevechtsoefeningen. Voorbereidende oefeningen met de patrouille in het steken op gronddoelen, met gebruik maken van de mitrailleurcamera. Gevechtsoefeningen met de patrouille. Hierbij worden de methodes van aanvallen onder verschillende omstandigheden beoefend. Gevechtsoefeningen voor de piloten op groote hoogten, met gebruik van de mitrailleurcamera. Gevechtsoefeningen, met de patrouille in samenwerking met de Afdeeling Bommenwerpers. ad. Operatie-oefeningen. Oefeningen in het snel uitgeven van de ontvangen bevelen aan de piloten van de patrouille, het snel starten van de formatie, en het in den kortst mogelijken tijd bereiken van een vooraf bepaalde hoogte in een bepaalde strook. Oefeningen in het snel ontdekken van vijandelijke toestellen en het leiden van den patrouillecommandant naar het ge- wenschte doel. Oefeningen in het snel bijvullen van benzine en olie en het aanvullen van de munitie. Oefeningen in het lezen van grondsignalen. Oefeningen in het rapporteeren van vijandelijke luchtstrijd krachten door middel van radiotelefonie en het ontvangen van radiotelefonische orders.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 52