ad. Oefeningen in het Bommenwerpen. a. Oefeningen in het werpen met oefenbommen, in patrouille- verband. b. Oefeningen in het uitvoeren van een convergeerenden aanval met bommen, op een bepaald doel. A II Oefeningen in de lucht bij nacht, ad. Nachtvliegen. a. Oefeningen in formatie vliegen met behulp van zichtbare seinen of radio telefonische berichtenwisseling. b. Overland vluchten. c. Oefeningen in berichtwisseling met den grond met behulp van de seinlamp, en door middel van radio telefonie. ad. Operatie Oefeningen. a. Oefeningen in het snel starten, het bereiken van een be paalde hoogte in een bepaalde strook. b. Oefeningen in het opsporen van vijandelijke toestellen, met behulp van zoeklichten. c. Oefeningen in den aanval op vijandelijke toestellen, welke door de zoeklichten in den bundel worden vastgehouden. B. Oefeningen op den grond. I. Mitrailleur schieten. 1. Oefeningen in het laden, richten en het plotseling vuren op doelen, met behulp van een beweegbare fuselage. 2. Oefeningen in het opheffen van storingen. 3. Theoretische lessen en practische oefeningen in a. het gebruik van de richtmiddelen. b. het schatten van afstanden. 4. Het uitwerken van mitrailleurcamera films. II. Bommenwerpen. 1. Theorie over de buizen en het verzekeren van scherpe bommen- 2. Theorie over het bijde Afdeeling in gebruik zijnde bommenrak- 3. Theorie en practijk van bommenrichtinginstrumenten. III. Verhandelingen. 1. De algemeene taak van de Luchtstrijdkrachten. 2. De taak van de Afdeeling, bij dag en bij nacht. 3. De bevelen, welke van het Hoofdkwartier van de Lucht strijdkrachten uitgaan. 4. De samenwerking en de tactiek van de Luchtdoelzoeklichten. 5. De aanval tegen gronddoelen. 6. De verdediging tegen aanvallen op gronddoelen. 701

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 53