Oefeningen in het snel vullen met brandstof en aanvullen van munitie. Oefeningen in het lezen van grondteekens. Oefeningen in het bedienen van radioapparaten. Oefeningen in het snel starten met de patrouille. Oefeningen in het geven van zichtbare seinen gedurende nacht vluchten. Oefeningen in samenwerking met Luchtdoelzoeklichten. B. Oefeningen op den grond. 1. Mitrailleur schieten. aladen. b. richten op plotseling verschijnende doelen. c. opheffen van storingen. 2. llitwerken van mitrailleurcamerafilms. 3. Bediening van het radioapparaat. III. Periode voor gevechtsschieten en werpen met Gedurende de maanden Mei en Juni zullen deze oefeningen worden gehouden op het schietterrein aan de Zuidkust. Van de Afdeelingen zullen de Patrouilles telkenmale gedurende 14 dagen achtereen oefeningen houden in het mitrailleurschieten, en daarna in het bommenwerpen. De oefeningen zullen volgens een bepaald systeem worden gehouden, terwijl door eiken piloot zoowel van de gehouden oefeningen in het mitrailleurschieten als van de resultaten van het bommenwerpen een speciaal aan- teekenboek zal worden aangehouden. De tijden gedurende welke niet wordt geschoten of bommen geworpen zullen worden besteed voor het grondig nazien der toestellen en gereed maken voor de volgende periode, verder voor het houden van voorbereidende oefeningen voor schieten of bom menwerpen en besprekingen van de gehouden oefeningen en ver kregen resultaten. Tevens kunnen gedurende deze periode speciale kunstvluch- ten, individueel of in een bepaalde formatie worden beoefend, met het oog op eventueel te houden jaarlijksche wedstrijden tusschen de verschillende Patrouilles en Afdeelingen, of wel jaarlijksche vliegdagen, welke van zoo groote propagandistische waarde moeten worden geacht. De oefeningen, welke gedurende dit tijdperk zullen worden uitgevoerd, zijn te onderscheiden in de volgende groepen 703 OEFEN- EN SCHERPE BOMMEN. IV. SCHEMA VOOR DE AfDEELINGSOEFENINGEN.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 55