3. Oefeningen in het overbrengen van berichten vanuit de lucht aan de gevechtsleiding van den Vliegdienst. 4. Oefeningen voor het bepalen van de meest gunstige hoogte, waarop in verschillende weersomstandigheden zal worden ge vlogen, voor het opsporen, (voor jagerafdeelingen) c. q. ontgaan (voor bommenwerpersafdeelingen) van vijandelijke luchtstrijd krachten. 5. Oefeningen voor het bepalen en beoefenen van de beste methodes voor de verbinding tusschen de leiding van den Vlieg dienst en Afdeelingen in de lucht, in aanvulling of in plaats van radio-telefonische verbinding. 6. Opdrachten in verband met de groote oefeningen van het Leger. II. (Tactische gevechtsoefeningen) onder leiding van den com mandant van den Vliegdienst. De oefeningen zullen tevens ten dienste zijn voor het commando van den Vliegdienst voor: 1. Het samenwerken en de berichten- en bevelswisseling met de Legerleiding. 2. Het uitgeven van orders aan de Afdeelingen en het aanhou den van bevelsregisters. 3. Het bepalen van het doelmatig gebruik van Afdeelingen voor bepaalde opdrachten. 4. Het bepalen van de wijze waarop met de meeste kans op succes vijandelijke toestellen kunnen worden opgespoord (of ont weken). 5. Het bepalen van de methodes waarop onder allerlei ver schillende omstandigheden, gronddoelen en vijandelijke formaties van verschillende sterkte en samenstelling kunnen worden aange vallen. 6. Het bepalen van de wijze van samenwerken van verschil lende Afdeelingen voor een bepaalde opdracht. 7. Het bepalen van de juiste manier om de Afdeeling te her stellen, nadat zij tijdens het gevecht verspreid is geweest. 8. Het vaststellen van de methode van verbinding van de gevechtsleiding met Afdeelingen in de lucht, in aanvulling van het gebruik van Radio-telefonie (telegrafie). 705

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 57