719 om het offensief te hernemen, zoodra de vijand zijn overgang zou willen beginnen" Daarna vinden we een verhandeling: „Essai d'analyse de la défense d'une rivière d'après la conception napolienne dans la bataille moderne", waarbij twee gevallen worden onderscheiden nl. a. de rivierverdediging tijdens de eerste operaties en b. de rivierverdediging wanneer de industrieele mobilisatie zal zijn voltooid. Het tweede deel behandelt de verdediging op het Marnefront op 15 Juli 1918 tusschen Chateau Thierry en Dormans. Allgemeine Schweizerische Militarzeitung. No. 4. April 1931 „Marschr sicherung, gesicherter Halt und Vorpostendienst im kleinen Rahmen", kapitein von Muralt. Onder „die Feldwache" lezen we o.a.: „In de voorpostenlinie bezet de compagniescommandant re.hts en links van de gevechtsopstelling van zijn gros de punten die hij eveneens „fest in der Hand" wil behouden, met veldwachten, die in den regel door onderofficieren worden gecomman deerd en uit een groep en een lichten mitrailleur bestaan". „De veldwacht wordt eveneens niet zoo sterk gemaakt om de hoofdkrachten in de hand van den commandant te houden (gevechtsopstelling der compagnie met hare reserve en eventueel toebedeelde mitrailleurs). Veldwachten krijgen hun standplaats bepaaldelijk aangewezen en hebben die ook vast te houden". La Revue dhnfanterie. No 463. April 1931. Tactique et armement", generaal Challéat. De schr. verdeelt zijn studie in: 1. Oénéralites Puissance défensive et offensive du feu". 2. Puissance défensive du feu". 3. Puissance offensive du feu" des divers armes". 4. Examen des qualités d'ensemble de l'armement actuel au point de vue de la puissance du feu et tactique a laquelle il convient. Désidérata". „S 5. Quelques vues d'avenir" en 6. Conclusions". In 2 leidt de schr. o.a. af: eenerzijds: om een „ligne d'arrêt" te bewerkstelligen door scherfgranaten van 75 mm., frontaal verschoten, is de meest voordeelige vuursoort het schokvuur met buis met snelle werking; anderzijds: de waarneming in aanmerking genomen van de ligging van de „coups de hache", is het flankeerend vuur niet voordeeliger dan het frontale". In 5: „De vechtwagens en deze gespecialiseerde artillerie (d. w. z. „1 artillerie d'appui instantané des chars", die op 1000 a 1500 m. zonder „ré- glage de tir" het afweerkanon onder vuur kan nemen) zouden organiek in nader te bepalen verhoudingen, in eenzelfde eenheid dienen te zijn opgeno men, die zou kunnen heeten „régiment blindé". Om het terrein te veroveren heeft men noodig „des regiments blindés'' om het te bezetten, „des unités non blindées". Ziet men daarvan af, dan kan men tegenover een vastbraden verdediger slechts vooruitkomen ten koste van belangrijke verliezen en een zeer groot munitieverbruik, waarvan de aanvoer en het verschieten, aan den aanval het element der verrassing ontnemen, „zonder welke nog wel grootere of kleinere tactische successen kunnen worden geboekt, maar geen strategische successen". La Revue d'infanterie. No. 463. April 1931. „Le retour a la manoeu vre Introduction. La crise des moyens offensifs", kapitein, O. Loustaunau- Lacou. „De voortdurend stijgende waarde van de verdedigende vuurkracht brengt een ware crisis te weeg van de offensieve strijdmiddelen („provoque une véritable crise des moyens offensifs"). Vandaar dat alle grootere Europee- sche legers en ook het Amerikaansche, nieuwe wegen zoeken die kunnen leiden naar den terugkeer van de manoeure en zich inspannen met het zoe ken naar een „conception moderne de l'art militaire classique", waarbij wordt aangegeven hoe Frankrijk, Engeland, Amerika en Duitschland het doel trach ten te bereiken. „De overweldigende meerderheid van het vuur boven de beweging, die uitloopt op het totaal verlammen van de „offensieve manoeuvre, vindt haar oorzaak in het zeer groote defensieve vermogen van de automatische wapens".

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 71