830 „agent de transmission" of „homme de liaison." Zeer uitvoerige beschouwingen worden gewijd aan de opleiding van de- „guetteurs" (welk woord in het nieuwe infanteriereglement in de plaats is gekomen van „sentinelle" van het vroegere reglement) en hun taak bij de voorposten. Voorbeelden uit den oorlog 1914 1918 d enen ter illustratie van het artikel. Mil. Wochenblatt. No. 39 April 1931. „Ausbildung im feldrndszigert Fahren", ritmeester Bieringer. „Als onvoorwaardelijk betrouwbaar middel zoowel vcor verkennings- als voor voortbewegingsdoeleinden, is het paard de trouwste vriend van den soldaat. Zonder rust en zonder voeding vol brengt het zelfs in de moeilijkste omstandigheden ijverig zijn dienst tot het door uitputting of de vijandelijke wapenwerking in elkaar valt. De motor zonder bedrijfsstoffen is dood ijzer en laat ons in den stee<". Het is niet voldoende dat de als „Fahrer" opgeleide soldaat het „Fahren" volgens het „Fahrvorschrift" beheerschtvoor den oorlog heeft hij het „feldmaszige Fahren" noodig en dat moet hem in vleesch en bloed zijn overgegaan". Revue de cavalerie. Maart-April-nummer 1931„Etudesur I'observation et l' instruction des observateurs", ritmeester Dalmay de la Garenne. De schr. bespreekt achtereenvolgens lstehoe de waarneming kan worden georganiseerd in het gevecht binnen het regimentsverband 2de: welke doelen men kan nastreven bij de opleiding van de „observateurs";- 3de hoe die opleiding kan worden beschouwd. „De ondervinding heeft geleerd dat met een twintigtal lessen de verkregen, resultaten voldoende zijn en dat het mogelijk is daarin zeer voldoende waar nemers te vormen onder voorwaarde dat men niet met te domme menschen te doen krijgt". Mil. Wochenblatt. No. 42. Mei 1931. „Zu: Gedanken über Gefechts- iibungen der Infanteriekapitein b.d. H. Wagner. „Vóór alles kcmt het er op aan, de eenvoudige oefeningen onvoorwaardelijk „kriegsmaszig" te houden". Daarom wordt aanbevolen de manschappen te laten zien hoe terrein gewonnen wordt door hunne kameraden. Vooral iedere onhandigheid van den aanvaller, zooals niet benutten van dekkingsmogelijkheden, slechte keuze van de op stelling van den lichten mitrailleur, kan door middel van geluidseinen worden gemeld. De schutters der voorste sectie (die front hebben gemaakt naar de achtervolgende sectieën en aldus het terrein winnen van hun kameraden kunnen zien) zullen verwonderd zijn over het groote aantal goede doelen dat zij in werkelijkheid zouden hebben. De waarneming van bewegingen als het voor uitschuiven van reserves om de voorste linie aan te vullen en het verleggen van het zwaartepunt van den aanval, is aan te bevelen. Door dergelijke oefe ningen zouden groote resultaten te bereiken zijn, de schutter zou zich aldus met den „kriegsmaszigsten" aanvalsvorm het beste vertrouwd kunnen maken". Tactiek. The journal of the royal artillery. No. 1 April 1931. „Guns and tanks", majoor C.A.L. Brownlow. Onder „Artillery in co-operation with tanks" lezen we o. a.Aan welke gevaren is de tank blootgesteld? Aan direct vuur van anti-tankwapens en kanonnen voor dit doel opgesteld, aan indirect vuur op bepaalde plaatsen en aan direct vuur uit batterijstellingen, wanneer de tanks daarop aanrijden aan tegenaanvallen door vijandelijke tanks. De taak van de artillerie zal daarom zijn le. den strijd aanbinden met anti-tankwapens en kanonnen door de plaatsen te bombardeeren, waar zulke wapens kunnen zijn opgesteld door rook schermen; door bepaalde stukken aan te wijzen die tot taak krijgen de bestrijding van anti-tankwapens, wanneer deze het vuur openen 2e. bestrijding van vijandelijke artillerie. Contra-artillerie is van zeer groot belang. Wanneer de artillerie-bestrijding werkzaam is, zullen de tanks daar-.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 100