841 alle opdrachten af. Deze dient alleen te worden belast met de verkenning en daartoe versterkt met 1 eskadron. Voor de andere veelvuldige op drachten moet een nieuwe beweeglijke afdeeling geschapen worden ter sterkte van 1 versterkt bataljon infanterie 3e. al deze afdeelingen moeten beweeglijk zijn. De absoluut moderne bewe gelijkheid der infanterie-compagnie en der zware wapens is nog niet bereikt 4e. de volgende belangrijke periode voor den inzet binnen de divisie is de vervolging of de terugtocht; 5e. de beweeglijke verbanden moeten althans gedeeltelijk, aan de divisie wor den onttrokken wanneer op een ander frontgedeeite beweeglijke afdee lingen bepaald noodig zijn en in de divisie hoogstens normale infanteris- tische inzet mogelijk is; 6e. beide beweeglijke verbanden tesamen verhoogen ten slotte de tactische beweeglijkheid der divisie, zonder dat deze zelf in groote mate gemoto riseerd behoeft te worden. Verbindingsdienst. Revue d'artillerie. No. 107. Maart 1931. Téléphonie par ondes ultra- courtes dirigées", kapitein P. Ancelme. Geeft een uittreksel van hetgeen over deze telefonie werd gepubliceerd in Heerestechnik. Mil. Wochenblatt. No. 40. April 1931. „Infanterie-Nachrichtenzügeoder Infanterie-Nachrichtenkompanie?" De schr. verklaart zich voorstander van de „Nachrichtenzüge" tot een „Nachrichtenkompagnie" bij het regiment. Uit sluitend om opleidingsoverwegingenDe voordeelen worden in het artikel besproken. Tactisch gebruik van pioniers. Mil. Wochenblatt. No. 39. April 1931. „Die Pioniere beim Marne-Ubergang 1918", luitenant Kemmerich. „De overgang over de Marne in Juli 1918 is de moeilijkste rivierovergang welke de krijgsgeschiedenis kent. Hij voltrekt zich in het teeken der „Materialschlacht" tegenover een ter verdediging sterk ingerichten tegenstander. De wijze van uitvoering is richting gevend voor de toekomst". Totaal waren benoodigd62 pioniercompagnieën, 7 korpsbruggentreinen, 38 divisie-bruggentreinen, 4 pionier park-compagnieën. Inderdaad waren er minder: 1 korps- en 12 divisie-bruggentreinen1 divisie kreeg veroverd Fransch materieel, waarin het pionierbataljon eerst geoefend moest'worden. Scheidsrechterlijken dienst. Mil. Wochenblatt. No. 39. April 1931. „Ausbildung der Unterschieds- richter. „Zij moeten niet alleen „scniedsrichten" maar invloeden en indrukken van den oorlog kenbaar maken (ersetzen). En wanneer zij dat moeten doen, dan moeten zij den troep door voortdurende „kriegsmaszige Einlagen argern" en in gevechtsomstandigheden houden". „Bij oefeningen ligt de opleiding van den troep niet meer in de handen van den commandant (van wien men niet verlangen kan dat hij de bevelvoering door „kriegsrische Einlagen" zelf be moeilijkt) maar voor het grootste gedeelte in handen van den scheidsrechter". Strjjd tegen verzetslieden. Journal of the united Service institution of India. No 263. April 1931. The siege of Sararogha", majoor N. R. C. Cosby. Geeft een beschrijving van de belegering van deze post in de maand Juli 1930 door eenige duizenden opstandelingen onder aanvoering van een viertal invloedrijke vijandelijke Mahsuds. De beraamde aanval op het fort, dat bezet was door een troepen macht sterk 1 Britsch officier, 11 Indische officieren, 363 onderofficieren en minderen en 82 recruten (waarbij later nog kwamen 2 Britsche officieren) ging op het laatst niet door, ten gevolge van oneenigheid tusschen de vijande lijke leiders, waardoor de opstandelingen zich terugtrokken. We bevelen bestu deering van het artikel aan, omdat het een indruk geeft van den toestand in Zuid- WaziriStan en de wijze van optreden van de inheemsche verzetspartij aldaar.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 111