842 In hetzelfde tijdschrift, Januarinummer (No 262, nagekomen) een artikel t The defence of„K" supply depot (9th August) 1930" door kapitein DTi. Gordon Beschrijft een overval door Afridi's om half 4 's middags, die door de uit Inlandsche troepen bestaande bezetting werd afgeslagen met behulp van twee pantserwagens. Krijgsgeschiedenis. Revue d'artillerie. No. 107 Maart 1931„La bataille des frontier es. La mise en place des forces franpaises", kolonel b. d. E. Valarché. Het slot van het interessante artikel waarin achtereenvolgens besproken worden: „La situtation générale d'après le plan XVII"; „Dispositif de concentration frangais"; „Décou- verte des intentions de l'ordre de bataille et du dispositif alleniand. Mesures pouryparer"; „Alle pogingen in het werk gesteld om op het klassieke terrein., van de ontmoetingen tusschen de Fransche legers en die van de andere zijde van den Rijn, de numerieke gelijkheid te herstellen, hebben gefaald uit gebrek aan een juist vooruitzien in vredestijd voor wat betreft de plannen van den vijand, uit gebrek aan tijd gedurende den oorlog om die af te weren, toen men ze had ontdekt. Het lot van de „bataille des frontières" was van te voren geregeld, als gevolg van de beslissingen in den loop van het jaar 1911 genomen". „Het evenwicht kon slechts worden hersteld aan de Marne". Mil. Wochenblatt. No. 41. Mel 1 31. iRussisches fagdkonwiando im Weltkriege", generaal b. d. Bleidorn Is een beschrijving van een partijgangers korps dat een overval uitvoerde op Nevel in den nacht van 27/28 Njvember 1915, waarbij een bataljon Duitsche Infanterie en een batterij werden vernietigd en een generaal divisie-comn andant werd gevangen genomen. Strategie. De militaire spectator No. 5. Mei 1931. Algemeen overzicht van de ont wikkeling der strategische denkbeelden in den loop der jarenkapitein f.J.C. P. Wilson. Het doel van den schrijver is „om in een kort besttk eenige be schouwingen te wijden aan de omstandigheden, waaronder in vroegei eeuwen de strijd werd gevoerd, opdat de beoefenaars der krijgsschiedenis zich even tueel spoedig kunnen orienteeren". Tot het belangrijkste krijgsgebeuren rekent schr. in dit beperkte overzicht: de oorlog van 16721674; de oorlogen van Frederik de Orootede oorlogen der Fransche revolutielegers, waaronder 1794-1795 en min of meer 1799; deNapo- leontische oorlogen en de oorlogen 1864, 1866 en 1870. In deze aflevering vinden we behandeld, na I. inleiding: II. Oudheid en middeleeuwen, III. De zestiende en zeventiende eeuw; IVa. De achttiende eeuw; de Pruisische school. „Hoofdkenmerk van Frederik's school is dus de beweeglijkheid zijner legers, die hij strategisch verkreeg door het loslaten van de magazijnsverpleging en tactisch door een zeer groote geoefendheid zijner troepen''. Algemeen. The Asiatic Review. No. 90. April 1931. The Indian Settlement", S. Wardlaw-Mile. Behandelt de toestand in Britsch-lndië, i.v.b. met de actie van Ghandi, de Round Table Conference''het „Simon Report". „Een ding is absoluut duidelijk en dit is dat, wat een politiek Indië eenige jaren geleden voldoening zou hebben gegeven, zulks tegenwoordig niet meer doet, maar dat is niet noodzakelijkerwijs een reden voor spijt of vrees. In sommige opzichten is het een reden voor gelukwenschen. Onze plicht is echier bepaaldelijk om te beseffen dat we verantwoordelijk blijven voor de groote maasa's van het Indische volk, die weinig of in het geheel geen deel hebben aan de beweging, en die alleen maar verlangen in de gelegenheid te zijn hunne dagelijksche bezigheden te kunnen uitvoeren zonder daarbij te worden gestoord en op de wijze zooals zij dat reeds zoo lang gewoon zijn geweest".

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 112