b. de gevechtsgroep als gevechtsbeveiliging op de flank c. de gevechtsgroep of de k-afdeeling als verkenningspatrouille. De onder a. en b. genoemde onderwerpen laten zich het best behandelen bij kaderoefeningen onder leiding van den compag niescommandant. De gevechtshandeling genoemd sub. c. wordt onderwezen door den sectiecommandant aan alle daarvoor in aanmerking komende onderdeelen en ondercommandanten zijner sectie in verschillende combinatie's. Het is niet noodzakelijk hiervoor een 1.1. oefening te doen houden. 2 Oefeningen waarbij de sectie optreedt: a. als voorste sectie rechts en links aangeleund, b. als voorste sectie slechts aan één zijde aangeleund, c. als compagniesreserve van een voorste compagnie, cl. als gevechtsbeveiliging op de flank. ad a. en b. Deze worden gehouden in de volgorde als hier boven voor het houden van oefeningen in het algemeen aanbe volen. ad c. De onderwijsoefeningen waarbij de sectie optreedt als compagniesreserve behooren de bijzondere aandacht te hebben van den compagniescommandant, daar deze laatste in companies- verband optreedt als commandant dezer reserve. In dit uitzonder lijke geval zouden wij dan ook den compagnies-commandant willen zien optreden als onderwijzer van de sectie. De oefening mag eerst worden gehouden als de aanval van de sectie is be handeld. Overigens kan dit onderwerp als 1.1. oefening slechts worden genomen, wanneer bij de compagnie een oud luitenant aanwezig is die in de kwaliteit van compagniescommandant als commandant der compagniesreserve optreedt, terwijl dan de ka pitein-compagniescommandant leider der oefening is. 3. Oefeningen waarbij de compagnie optreedt a. Als voorste compagnie rechts en links aangeleund, b. Als voorste compagnie slechts aan één zijde aangeleund, c. Als compagnie van de bataljonsreserve. d. Als gevechtsbeveiliging op de flank. ad a. en b. Deze oefeningen te houden volgens de aanbevolen volgorde. ad c. Dit onderwerp leent zich bijzonder voor een kaderoefe ning onder leiding van den bataljonscommandant. Overigens deze oefening te houden in de aanbevolen volgorde, echter niet voor dat de aanval van de compagnie is beoefend. 751

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 21