Als regel zullen de reserves niet worden gebruikt om de vuurlinie aan te vullen of te versterken. Zoo noodig kunnen afdeelingen in de vuurlinie op een gunstig oogenblik b. v. des nachts worden afgelost. Wij dienen in het oog te houden, dat in onze verhoudingen bij de ten onzent geldende beginselen inzake de verdediging als regel ten hoogste een regiment aan infanterie voor eene verde diging zal worden ingezet. Bij de onderstellingen voor te houden oefeningen behoort hiermede als regel rekening te worden gehouden, terwijl tevens dan moet worden aangenomen, dat deze verdedigende actie niet zelfstandig is. Uit het voorgaande zal dit thans wel duidelijk zijn. Voor het afgeven van ons infanterie-vuur schrijven onze voor schriften het volgende voor. Zwakke afdeelingen des vijands moeten uitsluitend door de geweerschutters worden bestreden, die het vuur bij voor keur niet boven de 200 meter zullen openen. De karabijnmitrailleurs vuren in den regel niet boven de 500 meter. Het vuur der karabijnmitrailleurs behoort in het algemeen eerst te worden geopend op het tijdstip, dat de vijandelijke artillerie, terwille van de aanvallende infanterie, haar vuur moet verleggen (d. i. in het algemeen op een afstand van inf. tot inf. van onge veer 300 meter) (A. T. V. artikel 152 (1)). Wij zouden er prijs op stellen, dat onder het laatst geciteerde artikel ook nog eens begrepen zou worden het vuur der karabijn (geweer) schutters, daar het infanterie-vuur van den verdediger, in den tijd dat de aanvaller zonder zijn artillerie de laatste 300 meter zal doorschrijden, zoo krachtig mogelijk zal moeten zijn. Daarvóór zou niemand zich ontijdig mogen verraden of bloot geven. Daar de geweerschutters wel altijd frontaal vuur zullen afgeven en de schoolschietoefeningen van de geoefende militairen als maximum afstand waarop wordt geschoten aangeven 300 meter voor geweer en 250 meter voor karabijn, is het blijkbaar de be doeling dat ook in werkelijkheid op geen grooter afstand wordt geschoten. Het schietvoorschrift k.m. geeft als maximum afstand voor de schoolschietoefeningen der klasse B. en C. 500 meter. De k m.'s vuren als regel flankeerend en wanneer we ons dus voorstellen dat een karabijnmitrailleur schiet onder een hoek van b. v. ongeveer 30° met de voorste lijn der vuurlinie, dan zou bij een werkelijke schootsafstand van 500 meter de frontale afstand nog slechts 250 meter bedragen. Een en ander stemt dus overeen met artikel 152 (1) A. T. V. 734

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 4