819 Bij wien ligt de fout In de eerste plaats bij u, die verzuimd hebt, de ligging van uw voorste afdeelingen op te geven, dan bij den regimentscommandant, die uw aanvraag aan den artillerie verbindingsofficier heeft overgegeven, zonder deze van te voren te doen aanvullen, verder bij dien verbindingsofficier, die een dergelijke onvolledige vuur- aanvraag niet aan de artillerie had mogen overbrengen, tenslotte bij den commandant van de steunende artillerie, die uitvoering heeft gegeven aan een vuuraanvraag, waaraan het meest belangrijke ge geven ontbrak. Stel nu hiertegenover eens, dat gij te doen had gehad met een voor zichtig artillerist. Wat zou er gebeurd zijn Na de ontvangst van uw be richt zou hij de volgende inlichting hebben gevraagd „Ik moet de coördinaten weten van de frontlijn uwer voorste afdee lingen". Gij zoudt alsdan maatregelen hebben moeten nemen om hem die gegevens te verschaffen. Na ontvangst van die gegevens zou de artillerist ze op zijn planchet hebben overgebracht en zou zich de vraag hebben gesteld Kan ik onder deze omstandigheden vuren In het onderhavige geval zoudt gij van hem het bericht hebben gekregen „Ik kan niet vuren wegens gevaar voor uw eigen afdeelingen" Dit bericht zou natuurlijk een nieuwe berichtenwisseling tengevolge hebben, welke de vuuropening nog meer zou vertragen. Onder dergelijke omstandigheden moet een bezonnen infanteriecomman- dant zich rekenschap geven van het gevaar dat zijn eigen personeel loopt gelet op de nabijheid der eigen opstellingen ten opzichte van de vij. doelen als onder die omstandigheden het vuur wordt geopend door de artillerie. Hij zal daarentegen kostbaren tijd winnen, door een (tijdelijk) achterwaart- sche beweging te voorzien en het punt van zijn vuuraanvraag betreffende de veiligheid, aldus in te kleeden a. Uur, waarop het vuur kan worden geopend (dit tijdstip ruim berekend, in verband met den tijd, welke noodig is om de achter- waartsche beweging uit te voeren). b. Opstelling van de eigen infanterie, nadat de achterwaartsche beweging is voltooid (dat zullen dus de coördinaten zijn van een lijn, op zoodanigen afstand achter die, welke thans wordt bezet, gelegen, dat zij buiten de spreiding-van het artillerievuur ligt).*) „Hetgeen „vertaald" door den artillerist, voor dezen beteekentOp dat uur, zal de eigen infanterie zooveel meters van het te bevuren doel ver wijderd zijn. Van dat oogenblik af, kan ik het zonder vrees bevuren. „Samenvattende Een onvolledige vuuraanvraag is altijd oorzaak van een groot tijdverlies ten opzichte van de vuuropening. arfiHerist moet haar in feite terugzenden ter vervollediging of ver duidelijking ten aanzien van de bijzonderheden, die voor hem onontbeer lijk zijn. Zij moet dus terugkeeren naar de plaats, vanwaar zij is gekomen, d.w.z. dikwijls naar de vuurlijn. Het daaraan verbonden tijdverlies sleept onherroepelijk ernstige gevolgen met zich mede, die men tot eiken prijs moet vermijden. „Daarentegen vergemakkelijkt een volledige en goedgestelde vuuraan vraag de samenwerking infanterie-artillerie op bijzonder gunstige wijze. In vele gevallen zal o.i. de infanterie-commandant hieromtrent tijdig deskundig advies, bijv. van den artillerie-verbindingsofficier, moeten inwin nen. Vert.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 89