829 9. BESPREKING ORGAAN N. I. O. V. AUGUSTUS-NUMMER. Het nummer opent met een foto van het cadettencorps in de duinen bij Waalsdorp. De groote bekoring van het beeld is dat het weergeeft de in spectie door H.M. de Koningin. Een tweede bijdrage, welke ons herinnert aan het oude kilacadmon is een verslagje van de dertigste jaarlijksche bijeenkomst van officieren van de oro- motie 1901. 1 W. Lucardie vervolgd zijn beschouwingen over het Verre Oosten" Ditmaal koos de schrijver tot onderwerp: „De vlootconferentie te Londen in 1930. De reden dat de schrijver dit onderwerp in het gegeven verband be spreekt is, dat de op deze conferentie te nemen besluiten niet alleen de machtsverhoudingen in den stillen Oceaan grondig kunnen wijzigen maar er door ook tegenstellingen kunnen ontstaan, die van verstrekkenden invloed kunnen zijn op de politieke constellaties in dat deel van het wereldtooneel De schrijver constateert dan ook, dat Japan's positie in het Verre Oosten er' door het verdrag zeker niet minder op is geworden. Wel heeft het niet de begeerde 70% verkregen, wat de groote kruisers betreft, maar 60%, doch tot 6 's dat slechts schijn, daar de Vereenigde staten dan niet meer dan 150.000 ton voltooid zullen hebben. Inzake de duikbooten kreeg Japan ziin zin. Waar er verder ook niet getornd werd aan, ja zelfs niet gesproken werd over de op de Conferentie van Washington gemaakte bepalingen nopens het bouwen van versterkingen in een bepaalde zone, waardoor voor Japan een deel van de geringe sterkte ten opzichte van de Amerikaansche wordt ver goed, gelooft de schrijver dat Japan tevreden kan zijn met de bereikte re sultaten. Een schrijver O. geeft een beschouwing over „Actie op Sumatra's Oost kust in. 1904. v.d. Hoeven beëindigt zijne opstellen over de oorzaken van den wereldoorlog. G. B. Cheriexvervolgt de bijdrage„De economie als sociologische functie Een tweetal bijdragen verdienen bijzondere aandacht. De eerste is van den lste luitenant v. Kervel, die onder het opschrift: „De invloed van rook op Infanterie-vuur" den inhoud van een artikel uit de „Chemical Warfare" weergeeft. Aan de hand van verschillende uitkomsten van schietoefeningen doet de schrijver ons concludeeren, dat de vuuruitwerking van een afdeeling het meest nadeehg wordt beïnvloed, niet door het doel met rook te overdekken doch door de schutters het uitzicht door rook te ontnemen. De tweede' bijdrage waarop we doelden is getiteld„Eenige krijgservaringen uit den wereldoorlog met den verbindingsdienst!, gevende een verslag van een voor dracht gehouden door den reserve lste luitenant der genie voor bijzondere diensten N. F. Hanke, gewezen lste Luitenant van het telegraaf regiment van het voormalige Oostenrijk-Hongaarsche leger. De spreker gaf tijdens die voordracht o.m. eenige interessante toepassingen van toegepaste, middelen en methoden tot afluisteren, het gebruik van aard- telegrafie alsmede een korte, populaire, verklaring van de, thans ook hier te lande toegepaste geheim radio-telefonie. Verder bevat het nummer de gebruikelijke rubrieken. C'. 10. TIJDSCHRIFTENOVERZICHT. Opleiding. La Revue d'infanterie No. 461. Februari 1931. Les missions indivi- auelles du soldat au combat", commandant Guigues. „De soldaat van de groep kan in het gevecht worden gebruikt als bespieder („guetteur") verkenner;

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 99