815 6. OVER VUURAANVRAGEN VAN INFANTERIE AAN ARTILLERIE. Luitenant-Colonel v/d Artie Albafouille. Vertaald uit de Revue d'Infanterie 1 December 1930. „Uw vuuraanvraag aan de artillerie is slecht gesteld" heeft men mij bij „de oefening op de kaart opgemerkt. Gij hebt slechts één punt opgegeven, „niets meer". Ik zou niet gaarne weer een dergelijke opmerking krijgen, „Overste, en daarom kom ik bij U". Zoo werd ik onlangs aangesproken door een infanterie-officier, een oud krijgsmakker. „Hoe was uw aanvraag ingekleed „Ik vroeg een vuurconcentratie, op vurende mitrailleurs te 304225-695523. „Zonder andere inlichtingen of gegevens „Neen, dat was alles. „Ja, inderdaad, zoo opgesteld is uw aanvraag aanvechtbaar. Onder welke „omstandigheden bevondt gij U „Ik commandeerde een voorbataljon, aan beide zijden aangeleund, ge durende een aanval. De voorste onderdeelen ervan werden door mitrail- „leurvuur op ongeveer 150 m. afstand tegen den bodem gedrukt. „Hebt gij daarom alleen de tusschenkomst van de artillerie ingeroepen „Ja, het is waar, het was niet juist ingezien van mij. Ik had den com mandant van de voorste compagnie er opmerkzaam op moeten maken „dat onder die omstandigheden, het hem onmogelijk was de plaats van „de vijandelijke mitrailleurs met juistheid te bepalen. „Juist. Herinner U de leering, die wij getrokken hebben uit den aanval „op het Savij-bosch in September 1918. Gij hebt mij toen verklaard, dat „gij met uw geheele personeel, plat op den buik gelegen, in de onmoge lijkheid had verkeerd, de opstellingsplaats van de automatische wapens „die U bevuurden, met juistheid aan te wijzen. Bij elke vredesoefening „moet men zich steeds in oorlogsomstandigheden trachten in te denken. „Als men anders handelt, brengt men de jongeren, die den oorlog niet „hebben meegemaakt, op een dwaalspoor. „Laten wij daarom dit vasthouden „lste. Iemand die plat op zijn buik gedekt ligt, kan onmogelijk de „coördinaten opgeven van een ander punt, dan dat waarop hij zichzelf be vindt. Zelfs het opgeven van de coördinaten van dat punt is altijd moeilijk „en soms onmogelijk. „2 d e. Hij zal steeds de grootste moeilijkheden ondervinden, op het ter rein de opstellingsplaats van de vijandelijke vurende mitrailleurs met juist heid aan te geven. Als hij plat op de grond ligt, zal in de eerste plaats „zijn aandacht getrokken worden door een of andere terreinoneffenheid „(bultje, boschje, strunik, enz.) in de richting, waar hij den mitrailleur hoort „vuren en zal hij dus geneigd zijn, deze aldaar opgesteld te denken. Boven dien is de richting, waarin hij de mitrailleur hoort vuren dikwijls verkeerd „(bijvoorbeeld door invloed van de kopgolf), terwijl juist het punt, dat „zijn aandacht trekt, door een ervaren mitraillist zal vermeden worden „daar het de opmerkzaamheid en dus het vuur trekt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 85