omschrijving der geschapen begrippen, ook al zijn ze iets langer en klinken ze wat minder mooi. Teneinde het stelsel nog wat scherper te omlijnen heb ik daar van ondervolgende beginselen opgesteld. Beginselen voor het aan- en afvoerwezen in Nederlandsch-Indië. 1. In den rug van een zelfstandig optredende troepenmacht wordt een A.A.D. opgericht, zoodra zulks in verband met de sterkte door den C. VL. (c.q. O.L.Z.) wordt noodig geacht. 2. Deze A.A.D. voorziet in den aan- en afvoer tusschen het aanvangspunt en het eindpunt (c.q. eindpunten) van den A.A.D. waarbij bij voorkeur gebruik wordt gemaakt van spoorwegver voer. 3. Het aanvangspunt van den A.A.D. bij voorkeur een groot spoorwegstation wordt aangewezen door den C. VL. (O.L.Z.) en moet voldoen aan de volgende eischen 1 a. Het moet zoover achter het operatiegebied zijn gelegen, dat een verplaatsing noodzakelijk tengevolge van de operatiën tot de groote uitzonderingen zal behooren, terwijl in het van den vijand afgekeerde gedeelte (achterland) normale ver- keerstoestanden moeten heerschen. b. Het moet echter bij voorkeur niet zoover van het operatie gebied verwijderd zijn dat in verband met de gebruikte vervoermiddelen het vervoer tot aan de korpsen meer dan een etmaal zou vergen. c. Het moet voldoende accomodaties bezitten en ook in andere opzichten geschikt zijn voor het opleggen van voorraden en het verrichten van werkzaamheden, verbonden aan de uit voering van de taak van den A.A.D. 4. Het eindpunt van den A.A.D. (c.q. de eindpunten voor één of meer soorten aan- en af te voeren artikelen) wordt telken male vastgesteld door den bevelhebber der betrekkelijke troepen macht, in overleg z.m. met het Hoofd A.A.D. Bij voorkeur worden hiervoor spoorwegstations »f haltes be stemd, gelegen nabij den grens van het «peratie- en aan- en afvoer gebied. Op de eindpunten wordt slechts een reserve-voorraad opgelegd (z.m. mobiel) voor 1 a 2 etmalen. 5. De A.A.D. heeft geen bemoeienis met den a. en a. in het operatiegebied. 6. Op het aanvangspunt worden voorraden opgelegd voor de behoefte van 14 dagen. Deze voorraden worden zoodanig aangevuld door aanvragen aan- en toezendingen door de betrokken hoofden van diensten in 877

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 35