Alle sterkte-opgaven, aanvragen e.d. worden door den troepen intendant (en) rechtstreeks aan hem toegezonden via den admini strateur van het eindpunt-verplegingsmiddelen. Hij zal mede op het aanvangspunt de ontvangen artikelen v.z.v. noodig in de voorgeschreven eenheidsverpakkingen doen pakken. Door Int. VL. (H.I.) wordt bepaald in hoeverre slachten, bak ken, wasschen, het verrichten van reparaties, enz. in het a. en a. gebied zullen plaats hebben, in welk geval dit onder toezicht van den Int. a.a.d. z.v.m. op het aanvangspunt zal geschieden, waartoe hem dan het noodige personeel en materieel ter beschikking wordt gesteld. Ik wil thans de aandacht vestigen op enkele voordeelen, welke m.i. aan dit stelsel verbonden zijn. Het moge opgevallen zijn, dat het systeem niet gebaseerd is op een bepaald operatieplan, het is zonder meer bruikbaar zoowel bij een actie in West-, in Midden- en Oost-Java. De door mij geschilderde a.a.d. draait niet om de spil Bandoeng en behoeft niet te worden uitgerekt als een elastiek, wanneer de actie wat ver van Bandoeng plaats heeft deze a.a.d. zit vast aan de troepenmacht en de diepte is hier afhankelijk gesteld van de factoren, welke haar inderdaad behooren te beheerschen. 2e. De voorzieningen blijven in handen van de organen, die ook in vredestijd hiermede belast zijn en dus het best op de hoogte zijn met de hulpbronnen van het land. 3e. Men verkrijgt een belangrijke besparing aan personeel, ver geleken met vorige systemen, omdat de geheele Directie E. en V. kan vervallen. Het achterland heeft hieraan geen behoefte en in het a. en a. gebied werkt een formatie, die het best kan worden vergeleken met een vroegere „etappeninspectie". VIII. Voorbereiding. Wat heeft men nu in vredestijd te doen, opdat een t.g.t. op te richten A.A.D. naar wensch zal kunnen functionneeren Op materieel gebied behoeft m.i. geen enkele voorbereiding te worden getroffen. Let men op den aard van het materiaal, waarover de A.A.D. moet beschikken voor de volvoering van zijn taak, n.l. spoorwegen, auto's, magazijnen, emballage-artikelen, e.d. dan ziet men, dat al deze zaken in het gewone economische leven ook benoodigd en aanwezig zijn en wel in zoodanige mate, dat slechts door vordering van een gering deel hiervan in het be- noodigde afdoende kan worden voorzien. Blijft slechts over de geestelijke voorbereiding en deze is n.m.m. hier van het allerhoogste belang. 880

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 38