3. OPLEIDING VAN JAVAANSCHE RECRUTEN BIJ DE INFANTERIE. door GEOS. Waar de Javanen het grootste contingent van de Infanterie vormen, en wij over eenige ervaring van opleiding van Javaan- sche recruten beschikken, nieenen wij goed te doen, het een en ander van onze opgedane ondervindingen in breedere kring bekend te stellen, daarbij de verwachting uitsprekend, dat hierdoor meer belangstelling gewekt moge worden voor dit onderdeel van de troepenopleiding. Wij zullen dan ook eventueel gemaakte op- en aanmerkingen dankbaar aanvaarden en zoonoodig (mits binnen het kader blijvende van de geldende reglementen en voorschriften) daarmede rekening houden bij de recrutenopleiding. Dat de waarde van een degelijke recrutenopleiding niet hoog genoeg kan worden aangeslagen, behoeft eigenlijk geen nader betoog, daar deze over het algemeen individueele opleiding immers de basis vormt van de geoefendheid der Infanterie. Hoe beter de recrutenopleiding is, des te beter zal het Leger aan In fanterie in zijn gelederen mogen rekenen. Behalve de eigenlijke opleiding, zullen wij ook in beschouwing dienen te nemen allerhande factoren, welke ten nauwste verband houden met de vorming van den Javaanschen burgerman tot soldaat, en welke derhalve niet mogen worden verwaarloosd, aangezien genoemde factoren op de opleiding zoowel ten goede als ten kwade kunnen inwerken. Bij aandachtige beschouwing van hetgeen in het V O I. om trent de recrutenopleiding vermeld staat, valt ons op, dat het daarbij gevolgde systeem im grossen und Ganzen" als geslaagd mag worden genoemd Hieruit mag evenwel niet de conclusie getrokken worden, dat wij allijd geheel meegaan met de ver schillende beginselen, welke bij dit systeem gehuldigd worden. Ook de praktische uitvoering van het een en ander laat o. i. weieens te wenschen over en behoeft uit dien hoofde verbetering. Dit hopen wij hieronder nader uiteen te zetten. Daarbij willen wij gaarne onze meening voor een betere geven, gedachtig aan het overbekend Le choc des opinions jaillit la vérité". Een zeer voorname rol bij de recrutenopleiding spelen de daarbij ingedeelde officieren en instructief kader. Als 882

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 40