Nadat hij eenige malen bij het droogzwemmen den schoolslag heeft geleerd, kan hij gerust in het ondiepe, ja vaak zelfs in het diepe water, zijn zwemcapaciteiten beproeven. Inplaats van baden in ondiep water (na het droogzwemmen), zouden wij hem liever onmiddellijk laten zwemmen. Voor het uithoudingsvermogen is dit uitstekend. Indeeling van de recrutenopleiding in 4 periodes. Het is ons niet erg duidelijk, welke motieven er voorgezeten hebben, om deze 4 van elkander in tijdsduur verschillende periodes in het leven te roepen, n 1. Ie periode 3 weken, de 2 periode 5 weken, de 3e periode 7 weken en de 4e periode 17 weken, in totaal dus 32 weken. O. i. is een recrutenopleiding van 30 weken alleszins voldoende te achten. Het is ons tenminste altijd gelukt, om de recruten zelfs binnen de 7 maanden (plm. 29 we ken) af te richten, doch normaal mag op 30 weken gerekend worden. Indeeling in 3 periodes. Naar aanleiding van het bovenstaande voelen wij er meer voor om de opleiding in 3 periodes a 10 weken onder te ver- deelen. Steekhoudende bezwaren zijn o. i. hiertegen niet aan te voeren. Daarentegen meenen wij enkele voordeelen te kunnen aanwijzen en wel le. de verdeeling in 3 gelijke periodes is systematischer en leent zich gemakkelijker en logischer voor de groepeering van de leerstof, 2e. de huidige 4e periode van plm. 17 weken moet als te lang worden beschouwd, 3e. na een opleiding van plm. 8 weken achten wij den recruut physiek nog niet genoegzaam ontwikkeld, om uitrukkende diensten te doen, zoomede de athletiek en het handgranaat- werpen te beoefenen; bovendien is hij nog niet zoover met de exercities gevorderd, want het is haast ondoenlijk om dan reeds Hoofdstuk III van het R. I. geheel te hebben be handeld. Alvorens aan te geven, hoe de groepeering van de leerstof volgens onze gedachtengang zou moeten plaats hebben, waarvoor wij overeenkomstig bijlage 1 van het V. O. I. een regeling zullen samenstellen, willen wij eerst de aandacht vragen voor het volgende Theorieën. Opgenomen moet nog worden Dagelijksche dienst (reveille, ziekenrapport, opname hospitaal, rapport compagniescomman dant, enz.), terwijl dient te vervallen: „De regels voor het indi vidueel vuur," daar deze regels in geen enkel voorschrift meer 886

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 44