voorkomen, tenzij men het bepaalde in R. I. punt 200 (5) (6) als zoodanig wil opvatten. Voorts is het van zeer veel belang, indien terdege rekening wordt gehouden met het bepaalde in V. 0.1. 14 (2) en (3) en 4b. Het theoretisch onderricht behoort op aanschouwelijken grond slag te geschieden, met gebruikmaking dus van plaatjes (teeke- ningen) en voorbeelden. In dit opzicht is nog niet alles gedaan, wat gedaan kan worden. Vele theorieën worden nog steeds ge houden op basis vanuit het hoofd leeren. Wij noemen b. v. de verplichtingen van de dubbelpost, van den soldaat op het gevechtsveld, enz. Het voorbeeld navolgende van het Duitsche tijdschrift: Kriegskunst in Wort und Bild", waarin middelsteeke- ningen wordt aangegeven, hoe het wel en hoe het niet moet, heb ben wij eenige min of meer humoristische kiekjes vervaardigd betrekking hebbende op de dubbelpost, het een en ander overeen komstig het bepaalde in A. T. V. Bij de theorie lieten wij de recruten die photo's zien en lieten wij hen zelf vertellen, wat zij er van begrepen. Zonder dat wij er zelf veel aan toe te voegen hadden, leerden zij op die wijze zeer gemakkelijk en om bijna niet te vergeten, de verplichtingen van de dubbelpost. Dat deze manier van theorie houden zeer veel belangstelling bij de jonge lui ontmoet heeft en hun denkvermogen hierdoor ontwikkeld wordt, behoeft geen nader betoog. Wat betreft het aankweeken van liefde voor het beroep, enz. moge een greep gedaan worden uit onze Indische krijgsge schiedenis, waarbij vooral de daden van landgenooten, die zich bijzonder onderscheiden hebben, zullen worden verhaald. Wij zouden deze mooie taak gaarne willen opdragen aan de officie ren-klasseleiders, die uit den aard der zaak zich daartoe beter eigenen dan de klasse-instructeurs. Verder zijn er nog verschillende theorieën, welke naar onze meening eveneens beter door den klasseleider kunnen worden gehouden zooals Communisme, verboden vereenigingen en verboden lectuur Indienen van verzoeken en reclames; Een algemeen denkbeeld van de rust-, marsch- en gevechts beveiliging Uitwerking van de moderne vuurwapenen en andere strijd middelen Taak van de andere wapens; Hoofdpunten van het Conventioneel oorlogsrecht. 887 14 (2).- Voorts moet bij de oefeningen een ruime plaats worden gegeven aan de ontwikkeling van het denkvermogen, enz. 14 (3): Reeds bij de opleiding der recruten moet van den aanvang af aan een en ander zeer veel aandacht worden geschonken. 4 b: De opleiding en de oefening moeten derhalve o. m. gericht zijn op het aankweeken van liefde voor het beroep, eergevoel, zelfvertrou wen en een gepast gevoel van eigenwaarde.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 45