Hoe geschiedt het op de plaats rusten met de getrokken ma- rechaussée sabel Eenige bepaling ter zake ontbreekt. Is het wel juist, dat het richten met de karabijn bi] den voet gebeurt door het wapen slechts een handbreedte op te lichten? fR. I. 65, 88). Vooral bij volledige bepakking zal de afstand tus- schen de manschappen na een wending zoo gering zijn, dat het aan den schouder brengen van de karabijn bezwaarlijk wordt. Hoe moeten de richtingen op twee gelederen worden uitge voerd Wat doet het achterste gelid, ieder voor zich den linker arm terugtrekken, of allen tegelijk op het commando;: STAAT? Hoe gebeurt het liggen op twee gelederen inet de karabijn aan den schouder? Hiervoor zijn verschillende manieren mogelijk. Op welke wijze laat men op twee gelederen de uitrusting af leggen Hoe worden de veldzakken op den grond neergelegd? Wat gebeurt er daarna met het oorspronkelijke voorste gelid? Ook hierover zijn de meeningen verdeeld. Waarom is het niet mogelijk om alleen de veldzakken af te leggen Vroeger bestond het commando: Veldzakken afleggen. Hoe wordt de looppas bij den schuinschen marsch in linie uit gevoerd In onzen gedachtengang van indeeling der opleiding in 3 pe riodes, zouden wij de eerste 2 periodes in hoofdzaak willen be stemmen voor de gesloten exercities en de laatste periode voor de op leiding voor het gevecht, zoomede voor individueele nachtelijke op leiding, met dien verstande, dat de opleiding voor het gevecht een aanvang zal nemen ongeveer op de helft van de 2e periode en de gesloten exercities in de laatste periode minstens 1 X per week behooren te worden herhaald. Ten behoeve van de opleiding voor het gevecht bepleiten wij voorts het aanwezig zijn van eenige karabijnmitrailleurs bij het Depot bataljon, b. v. 3 per compagnie. Weliswaar strekt de op leiding zich slechts uit tot die van den k-schutter, k-groep en -brigade, doch waar het moderne infanteriegevecht haast niet denkbaar is zonder k. m.'s, achten wij het noodzakelijk, dat de recruut, b. v. bij het terreinwinnen (zoowel in de opgeloste als in de verspreide orde) reeds van den aanvang af gewend wordt aan de samenwerking met de k. m.groepen, evenals aan den strijd tegen de vijandelijke k. m.'s (lichte automatische wapens). Uit kader en oude manschappen kunnen wel één of meer k. m. groepen gevormd worden. Schietopleiding. Wij herinneren ons nog heel goed den tijd, waarin van den javaanschen soldaat gezegd werd, dat hij slecht schoot. Aan de 889 Noot van de Redactie. Ter bevoegde plaatse deelde men ons mede dat het voorkomen van eenige onduidelijkheden en onvolledigheden in het R. I. de aandacht heeft.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 47