933 fighting vehicle („Ge behoeft slechts vast te stellen dat de tank ontstond opdat de menschen in het gevecht de laatste 200 of 300 yards zouden kunnen door komen van een „bullet-swept" en door gewapend draad beschermde strook, zonder gevaar voor henzelf". „En uit een tank, die oorspronkelijk ontstond als een middel om de „bullet-swept" zones door te komen, heeft zich nu ont wikkeld een „machine", in staat „of avoiding bullet-swept zones", groote af standen af te leggen en daarna nog gevechten te leveren niet langer een „short range" wapen, maar een buitengewoon „long range" wapen) The evolution of the tank; The light tank („Vóór alles zijn zij verkennerszoodat hun taak is de middelbare tanks vóór te gaan, berichten naar achteren te zenden betreffende den toestand, mogelijken tegenstand te ontdekken en in staat zijn zoolang weerstand te bieden, tot de middelbare tanks gelegenheid heb ben in te grijpen. Verder moeten zij in den aanval een goed gericht en krachtig vuur kunnen afgeven. Aangezien zij de „tirailleurs" zijn van de „armoured brigade" moeten zij in grooten getale aanwezig zijn, en daarom moeten ze goedkoop zijn. Aldus wordt het vraagstukeen goed- koope wagen te bouwen, een snelle wagen, een wagen met draadlooze, een wagen van voldoende stabiliteit om den „gunner" in staat te stellen zuiver te richten en ten slotte een wagen die geen leven maakt („a silent vehicle")); The armoured car; The machine gun carrier; The present situation („mijn persoonlijke meening betreffende de soorten tanks van de toekomst is, dat er slechts twee hoofdtypen zullen zijn, een lichte tank en een middelbare tank. De middelbare tank van het 16 tons type kan alles doen wat de zware tank kon doen, terwijl wat betreft de lichte tank ik een dergenen ben die gelooven dat de tweeman tank zoowel economisch als tactTsch de juiste oplossing van het vraagstuk is. Wat betreft pantserauto's geloof ik dat we zullen krijgen een lichte, driepersoons gepantserde wagen, misschien met de machine achterin en van eerste klasse betrouwbaarheid) Forreign armoured fighting vehicles; (waarin in het kort worden besproken de Amerikaansche, Fransche, Tsjechoslovaaksche, Italiaansche en Russische tanks)The future („De moderne tank luidt een nieuw tijdperk in". Like the rapier wielded by those heroes of our boyhood's storybooks, it can strike the enemy's body where we will and, as it were, in the twinkling of an eye"). Motoriseering. The field artillery journal. No. 3 Mei Juni nummer 1931. Truck drawn artillerykapitein M. R. Cox. Geeft beschouwingen over een gemoto riseerde batterij waarbij de batterijstaf bestaat uit vijf auto's (1 ford sedan, 1 cross-country car, 2 station wagons en 1 ford truck), de gevechtsbatterij uit: 1 cross-country car, 4 gun sections (elk bestaande uit 1 vijftons truck, een tractor en een vuurmond) en de munitie-sectie (twee 5 tons trucks, elk bevattende 300 schoten). Totaal zijn bij de batterij 4 maal 80 (bij de sec tions) 600 920 schoten. Verder de „maintenance section": twee 5 tons trucks, 1 idem met „water trailer" en 1 „repair-truck". Personeel: 4 officieren, 11 onderofficieren, 13 korporaals en 70 minderen. Vechtwagens. Mil. Wochenblatt. No. 45. Juni. 1931. Verwendung eines selbstdndigen Panzerverbandes". Een kritiek op een gelijknamig artikel in de no's. 31 en 32 voor wat betreft de gegeven opdracht, de organisatie, den marsch en de tactiek. N.a.v. de gegeven opdracht merkt de schr. op: „Men dient zich steeds af te vragenzijn de beschikbare vechtwagens niet beter voor de be slissing van het gevecht in te zetten dan voor zelfstandige operaties op grooten afstand, die misschien geen beslissing brengen Luchtstrijdkrachten. Journal of the royal united service institution. No. 501. Februari 1931 Regional control and the co-ordination of air and land forces"majoor

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 91