de cavalerie bij de verkenning op groote afstanden is duidelijk en hare groote beteekenis afdoende omschreven". Mil.Wochenblatt. No. 46. Juni 1931 „Die Kraftrad-Eskadron", luite nant V. Coerpei. Een nieuwe eenheid (l'escadron motocycliste), waarmede tijdens de Fransche manoeuvres van 1930 proeven werden genomen. Samen stelling 1 ritmeester-commandant, 4 luitenants, 146 onderofficieren en minderen 1 personenauto, 62 motorrijwielen met zijspan, 5 idem solo, 3 vrachtauto's l' veldkeuken, 16 lichte mitr. 42.400 patronen; de afdeeling is verdeeld in 4 secties Besproken worden het gebruik voorde beveiliging, de verkenning door middel van "et gevecht, de verdediging, de verkenning en een offensieve gevechtsopdracht The field artillery journal. Mei—Juni nummer 1931. „Flying batteries"', luitenant L. B. Ely. Geeft een beschrijving van de wijze waarop een batterij 7o mm. houwitsers op 20 Maart 1931 van France Field in de Canal Zone met vliegtuigen werd vervoerd naar La Venta Ranch in de republiek Panama over een afstand van 76 mijl. Te 8 uur voorm. werd vertrokken en het eerste salvo werd afgegeven te 9 uur 12 voorm. Duidelijke foto's zijn in het artikel opgenomen. Verpleging. Militarwissenschaftliche Mitteilungen. Mei—Juni nummer 1931. Die Divisionsverpflegiingsabteilung", generalintendant N. Levnaic-Iwansky. "„De moderne verplegingsafdeeling van de divisie bestaat uit de volgende deelen: a. commando; b. de „Wirtschaftscompagnie"; c. de bakkerij; d. de slachterij e. de veldpost en f. de autocolonnes". De indeeling van de veldpost in den verplegingsdienst is het voorbeeld van het Fransche leger volgend een gevolg van het inzicht dat de post te velde evenzoo goed tot de persoonlijke behoeften van den soldaat behoort als de verpleging, zijn kleeding en geld en ook omdat de toezending en uitreiking van de post gelijktijdig met de overige benoodigdheden op een voudige manier kunnen geschieden". „Geen organisatie kan onder alle omstandigheden volkomen voldoen; de vorenstaande is zeker zoo soepel, dat men zich aan voorkomende omstandig heden gemakkelijk kan aanpassen. In hoeverre deze organisatie aan de eischen ^an den oorlog zal voldoen, kan slechts door de praktijk worden aangetoond". Verbindingsdienst. Journal of the royal united service institution. No. 502. Mei 1931. Modern communications and command", kapitein F.S. Morgan. „In de toe komst blikken en zien dat er zekere profeeten zijn „advocating command from the air", dan is het duidelijk dat zij volkomen voorbijzien de signals side" van het vraagstuk". „Het zou zeker beter zijn den bevelhebber op^den grond te houden, bijgestaan door zijn staf en omringd door zooveel verbin dingen en verbindingsmiddelen als noodzakelijk zijn, met waarnemers zoowel m de lucht als op den grond". Het zou zelfs kunnen zijn dat we gevaar loopen te veel verbindingen te hebben, en daardoor te veel „command", ten nadeele van het initiatief van de ondergeschikten, in welk geval een ineenvallen van de verbinding zou beteekenen een ramp voor de geheele machine. Want het is zeker waar, dat een goed systeem dat plotseling faalt een veel grooter demoraliseerende uit werking heeft aan beide zijden van de lijn dan een systeem dat voorziet in een betrekkelijk bekrompen maar meer „robuste" verbinding. Want onder alle oorlogsomstandigheden „communication is command"." Strategie. Militarwissenschaftliche Mitteilungen. Mei-Juni 1931. „Die Vernichtungs- schlacht", E.Q Blau. Thans worden in beschouwing genomen de slagen bij Kö- niggratz, (1866), Sedan 1870), het offensief op het Westfront onder Moltke tijdens den wereldoorlog, Tannenberg en de Servische veldtocht in den herfst van 1915. „Behalve Tannenberg heeft de wereldoorlog geen vernietigingsslag gebracht. De geweldige uitbreiding der fronten leidde tot den stellingoorlog, deze we derom tot doorbrekingspogingen, plaatselijk begrensde frontaanvallen. welis- 336

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 94