Om 10.15 v. m. wordt aan den Kap. Int. B. opgedragen zich z. s. m. per motorrijwiel (met zijspan) naar TOMO te begeven, teneinde daar met den (terzake gewaarschuwden) houtvester de brandhout-voorziening voor te bereiden en na te gaan welke andere artikelen in het verplegingsgebied kunnen worden aan geschaft. Om 12 middag vertrekken 30 auto's van de A. Verpl. S. met het daarbij behoorende technische personeel en 1 conducteur (D), 2 onderofficieren, 2 brigadiers en 12 man van den verplegings- troep naar Tomo en stellen zich daar om 4 n, m. ter be schikking van den Kap. Int. B. De andere vrachtwagens enz. van de A. Verpl. S. (waarop o. m. het benoodigde verplegingsmaterieel) en het resteerende gedeelte van den verplegingstroep, zullen ingevolge van den Div. C. ont vangen order den volgenden dag op een door hem bepaald tijd stip gezamenlijk met de overige auto's van den Div. A. T. naar het operatie-gebied afrijden. In den vroegen morgen van 5-10-31 vertrekt de Div. Int., ver gezeld van den Kap. Int. A., den conducteur C en den betaal meester, zoomede de 2 ordonnansen (op motorrijwielen) naar TOMO, welke plaats om 10 v. m. wordt bereikt. Terwijl de Div. Int. aldaar met den Kap. Int. B. en daarna te KADIPATEN met den Administrateur van het E. A. A. en enkele andere autoriteiten besprekingen houdt, gaan de overigen (m. u. z. v. de ordonnansen) door naar het a. s. verblijf van de St.- 1 Div. te SOETAWANGI. Na aankomst wordt de personen-auto naar Kadipaten teruggezonden. Kap. Int. B. brengt den Div. Int. rapport uit over zijn bevin dingen en verrichtingen in het verplegingsgebied, welke in 't kort op het volgende neerkomen. a. Brandhout. Voor verscheidene dagen voorhandengroote hoeveelheden bevinden zich op de houtstapelplaatsen van het boschwezen 952 5. Als er geen of weinig actie heeft plaats gehad, kan de vorige opgave der artikelen dikwijls ongewijzigd in haar geheel voor de volgende fourageering dienen, terwijl in elk geval vele der eenmaal berekende hoeveelheden zonder meer van de opgave van den vorigen dag kunnen worden overgenomen. 6. De troepen krijgen, in verband met de meestal terugloopende sterkte, wèl iels te veel, maar nooit te weinig aan verplegingsbehoeften. Het is den Div. Int. bekend, dat in het verplegingsgebied zich enkele houtstapelplaatsen van het boschwezen bevinden, in verband waarmede met den Opperhoutvester te Tomo bereids telefonisch overleg werd gepleegd over de vraag of voor den troep brandhout in den vereischten vorm beschikbaar is, en zoo ja, of dagelijks op de benoodigde hoeveelheid van 100 m3 ge rekend kan worden. Volgens de verkregen inlichtingen zal het mogelijk zijn het benoodigde brandhout, althans voor de eerste 4 a 5 dagen, van het boschwezen in het verplegingsgebied te betrekkene. e. a. zal ter plaatse nader zijn te regelen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 14