te TOMO (hierover werd door den A. A. reeds beschikt valt trouwens buiten het verplegingsgebied), TJIDERES (bij pl. 30) en TEQALMADJA (bij pl. 21), terwijl in het verple gingsgebied op de meeste plaatsen nog vrij veel hout van de bevolking kan worden betrokken. Op de twee laatstgenoemde stapelplaatsen zijn thans 100 koelies bezig het hout op de vereischte lengte en dikte te kappen. Het op de eerste twee dagen benoodigde brandhout kan van de stapelplaats TJIDERES worden betrokken (op 6 en 7-10-31, 6 v. m. telkens 100 m3); daarna zoolang de voor raad strekt van TEGALMADJA en c.q. vervolgens van den A.A. b. R ij s t. Volgens telefonische mededeeling van den eigenaar van de rijstpellerij „Java" te DJATIBARANG kan deze pellerij ge durende drie achtereenvolgende dagen telkens 10.000 kg. (tezamen 30.000 kg.) rijst in de vereischte verpakking met eigen transportmiddelen te SOETAWANGI leveren. Eerste levering op 8-10-31. Die drie partijen besteld. c. Suiker. De nog op de fabrieken aanwezige voorraden zijn bereids door het Bestuur opgekocht; de afvoer daarvan heeft reeds een aanvang genomen (een gedeelte daarvan is voor het leger bestemd en wordt afgeleverd aan den A.A.). d. Fourages. Gras is behoudens zeer kleine hoeveelheden practisch niet verkrijgbaar; de enkele aangetroffen voorraden padi zijn benaald en voor voeder dus onbruikbaar. Andere voor de verpleging van den troep geschikte artike len levert het verplegingsgebied niet op. Nadat Kap. Int. A. in het divisie-stafkwartier is aangekomen, is zijn eerste werk om de aanvraag verplegingsbehoeften voor de verstrekking op 6-10-31 (bestemd voor het verplegingsetmaal 7-10-31) gereed te maken. 7) Terwijl hij daarmede bezig is, komt een ordonnans van den Div. Int. te TOMO met de mededeeling dat brandhout van het boschwezen zal worden betrokken en derhalve niet aan den A. A. behoeft te worden aangevraagd. 953 Opgemerkt wordt, dat hoewel op verschillende plaatsen geen voldoende drinkwater aanwezig is en voor den opvoer daarvan middels tankauto's, c.q. het slaan van pompen, enz. zal moeten worden zorggedragen de drink watervoorziening buiten beschouwing is gelaten, aangezien bij de Div. een afzonderlijke organisatie (waarbij verschillende technici zijn ingedeeld) daar mede belast is. 7) Het verplegingsetmaal vangt voor den man met het ontbijt en voor het dier met het avondvoer aan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 15