De Div. Int. vestigt er de aandacht op, dat in het belang van een vlot verloop der fourageering aan den troep de auto's korps- gewijze beladen zullen worden (d. w. z. dat voor elk korps een zeker aantal afzonderlijke auto's worden bestemd, waarop alle verplegingsbehoeften voor dat korps worden vervoerd). Op den heenweg behooren de houtstapelplaats TJIDERES (bij pl. 30) en de laadgelegenheden aldaar in oogenschouw te worden genomen, en moet de wijze van oprijden en laden ter plaatse met den beheerder van het boschwezen worden geregeld. Om 6 n. m. rapport uitbrengen. Na het houden van de verschillende besprekingen, het inrich ten van zijn kwartier enz., benut de Div. Int. het verdere gedeelte van den middag van 5-10-'31 om, met Kap. Int. A. en conduc teur D. de omgeving van SOETAWANGI en enkele voor de verpleging van belang zijnde punten (o. m. de houtstapelplaats TEGALMADJA bij pl. 21 aan den grooten weg) te bezoeken, hetgeen i. c. onder dekking van het ten behoeve van de concen tratie op morgen vooruitgeschoven detachement veilig kan ge schieden. Om 6 n. m. rapporteert de C. A. Verpl. S. aan de hand van de situatieschets (bijlage B) het volgende aan den Div. Int., waarbij e.e.a. door Kap. Int. B. nog wordt toegelicht. Het verkeer op en in de onmiddellijke omgeving van het E.A A. wordt geregeld door den Kap. P. van den A. A., van wien een „blauwdruk" van de situatie werd verkregen (schets B). De aanwij zingen van de door hem op de daarop aangegeven c. q. op nog andere punten uit te zetten verkeersposten moeten strikt worden opgevolgd. Na een nauwkeurige verkenning werd in overleg met den Kap. P. en den Admr. E. A. A. de marschroute voor de A. Verpl. S. geregeld zooals op de schets is aangegeven. Voor wat betreft de wijze van fourageeren te TJIDERES 9) en KADIPATEN, wordt medegedeeld dat onder nadere goedkeuring tot het volgende is besloten. De A. Verpl. S. (min 10 vleeschauto's) vertrekt morgen (6-10-'31), 10 v.m. van SOETAWANGI en marcheert in colonne langs den grooten weg naar de houtstapelplaats TJIDERES (stelt zich op tusschen pl. 29 en 30; hoofd bij driesprong -V 43). Aangezien op die stapelplaats 15 auto's tegelijk kunnen laden, rijden ach tereenvolgens plukken van 15 vrachtwagens op en marcheeren (na het benoodigde brandhout te hebben ontvangen) in colonne naar verkeerspost a en volgen diens aanwijzingen; de overige auto's volgen op overeenkomstige wijze. 955 9) Zoowel hier als te KADIPATEN zijn de benoodigde koelies aanwezig.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 17