de reeds bekende legering 6/7-10-'31 in overleg met het hoofd van het betrokken kantoor (verkeer) bij den divisiestaf, het verplegingsplan voor 6-10-31) opgesteld, hetgeen naar omstandig heden zooveel mogelijk zal worden gevolgd. Het door ons gedachte systeem van verpleging komt in het kort op het volgende neer. De lichte vrachtwagens van de A. Verpl. S. marcheeren eiken morgen, op door den Div. Int. bepaalde tijdstippen, uit het Div. A.-park naar het E. A. A. en worden daar korpsgewijze beladen aan de hand van de (korps) geleidelijsten. Voor elke H. V. PI. worden daarna de auto's van de betrokken korpsen in de juiste volgorde achter elkaar opgesteld. De A. Verpl. S. staat dan tenslotte in afzonderlijke groepen gesplitst in marschcolonne voor het vertrek gereed. Zoodra het uit een tactisch oogpunt beschouwd toelaatbaar is, rijden die colonnes (zoo lang mogelijk vereenigd) naar de res pectievelijke H.V. Pin. op. Voor het geval de H. V. Pin. op dat oogenblik nog niet zijn vastgesteld, wordt door de A. Verpl. S. een zoo groot mogelijken afstand in de richting van de troepen overbrugd en wordt op een bepaald punt voorloopig halt gehouden om (na tz. ontvangen order) eerst later in afzonderlijke colonnes verdeeld naar de inmiddels aan den troep bekend gemaakte H. V. Pin. op te rijden. Bij het verdere verloop van de verpleging kunnen zich nu ver schillende gevallen voordoen. In verband met de gesteldheid van de toegangswegen en de tactische omstandigheden kunnen de vrachtauto's van de A. Verpl. S. a. de (korps) V. Pin. geheel en al bereiken; b. slechts oprijden tot bepaalde, zoo dicht mogelijk bij die V. Pin. gelegen, punten c. niet verder dan de H.V. Pin. gaan. In de sub a en b bedoelde gevallen is de aanwijzing van een markant punt op den grooten weg (b. v. viersprong bij pl als H.V. Pl. voldoende. Gelet op het uitgebreide auto-wegenstelsel van het operatie gebied zal het onder a en b gestelde i.e. grootendeels van toe passing kunnen zijn. Op de H.V. Pin. worden de auto's met verplegingsbehoeften dan per korps aan de betrokken verplegingsofficieren overgegeven verstrekking in het groot, annex tijdelijke beschikbaarstelling van automobiele transportmiddelen) en zwermen dan onder leiding van die verplegingsofficieren zoo spoedig mogelijk uit naar de V. Pin. (of zoo dicht mogelijk daarbij gelegen punten), om eerst daar te worden ontladen. 957

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 19