Dadelijk na ontlading (c. q. na belading van de eventueel af te voeren goederen) keeren de auto's onverwijld naar hun stand plaats terug. Bij deze wijze van fourageeren, welke o. i. zoo eenigszins mogelijk moet worden toegepast, behoeven de bagagekarren van de korpsen niet naar de H.V. Pin. te worden gedirigeerd; alleen in het sub b bedoelde geval moeten die korpsvoertuigen door de betrokken verpl. offn. naar het punt worden gebracht, tot waar de auto's wèl kunnen komen. Is het voor de vrachtwagens van de A. Verpl. S. niet mogelijk de V. Pin. langs daartoe geschikte wegen te bereiken of verzetten de tactische omstandigheden zich daartegen (sub. c.), dan worden door de zorg van de betrokken verplegingsofficieren de bagage karren op een zoodanig tijdstip naar de H.V. Pin. geleid dat deze korpsvoertuigen daar op het voor het fourageeren vastgestelde uur aanwezig zijn. Waar elk geval uiteraard zijn eigen oplossing vraagt, zal het kunnen voorkomen dat de verpleging t. a. v. den opvoer van de H.V. Pin. naar de V. Pin. eiken dag anders is. Of echter de eene, of de andere wijze van fourageeren, of een. combinatie daarvan moet worden toegepast, voor den Div. Int. doet dit weinig terzake, omdat in ons systeem de auto's korps- gewijze beladen zijn en er dus op elk moment (zonder eenige verandering aan te brengen) kan worden overgeschakeld. De verplegingsofficieren gaan zelf altijd naar de voor hun onder deden aangewezen H. V. PI. en deelen daar den Div. Int. of diens vervanger o. m. de plaats van hun B. T. mede. Ter plaatse kunnen z. n. zonder eenig bezwaar nog wijzigingen in den opvoer worden aangebracht. Op dagen van actie, is het als regel niet mogelijk de overgave van het rantsoen aan de verplegingsofficieren vóór het invallen der duisternis te doen plaats hebben, aangezien le. de tactische omstandigheden zich meestal daartegen ver zetten 2e. vóór dat tijdstip vrijwel nimmer zekerheid bestaat, dat verdere verplaatsing van de keukenwagens en B. T. uitgesloten is 3e. het aangevoerde rantsoen (zijnde bestemd voor den vol genden dag) in verband met de beperkte vervoerscapaciteit van keukenwagens en B. T. niet in zijn geheel kan worden medegevoerd. Bij de door ons gedachte methode wordt daaraan echter tege moet gekomen door de moeilijkheden z. v. m. naar achteren te verplaatsen, waardoor de taak van de troepencommandanten en van den Div. Int. in hooge mate wordt verlicht en een groote soepelheid bij de uitvoering van de verpleging wordt verkregen.. Het tijdroovende en aangaande accomodatie en organisatie hooge eischen stellende, als regel bij duisternis dicht achter de 958

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 20