frontlijn uit te voeren, proces op de H. V. PI. (n. 1. het oprijden van 100 auto's, het afladen, het korpsgewijze verdeelen, het achtereenvolgens aan de verplegingsofficieren uitgeven en het daarna op de honderden bagagekarren laden van het rantsoen en het afrijden van die voertuigen (e. e. a. duurt ongeveer een halve nacht), vervalt naar omstandigheden geheel of gedeeltelijk. De anders benoodigde moeilijk te verkrijgen vele koelies kunnen bovendien sterk verminderd worden. Bij bedoelde methode is het eigenlijke fourageeringsproces zeer eenvoudig en verloopt snel. Het zooveel mogelijk met auto's van de A. Verpl. S. zonder overladen overbruggen van den afstand tusschen H.V. PI. en V. PI. geeft niet alleen een geweldige besparing aan tijd en arbeid, maar vloeit daar bovendien uit voort, dat het personeel en de paarden van de B. Tn. niet meer zoo dikwijls voor de bijna onmogelijke taak zullen worden gesteld om na hun dagprestatie ook nog eens het grootste gedeelte van den nacht door te werken. Het grootste voordeel is wel gelegen in de combinatie van „mobiliteit" en „reeds plaats gehad hebbende korpsgewijze ver deeling", in verband waarmede het weinig uitmaakt of om 6 n.m. of eerst om 9 n. m. moet worden gefourageerd, of dat b. v. in den namiddag nog groote troepenverplaatsingen geschieden. Op het korpsgewijze beladen der auto's op het E. A. A., dat eiken dag vroegtijdig kan aanvangen (aangezien op niets gewacht behoeft te worden), oefenen vorengenoemde factoren geen invloed uit, terwijl na die belading en indeeling van de A. Verpl. S. in afzonderlijke colonnes elke wijziging in den toestand spoedig zonder omlading kan worden verwerkt. 1. c. wordt aangenomen, dat de troep (verpl.-offn.) volkomen met vorenbedoelde methode op de hoogte zijn. In den morgen van 6-10-'31 wordt het beschikbare personeel voor de verschillende functies ingedeeld, van bevelen voorzien, en zooveel mogelijk voor hun taak geïnstrueerd. De A. Verpl. S. (min 10 vleeschauto's) ,0) wordt in 4 colon nes gesplitst, n. 1. I. (25 auto's) voor 3 R. I., I-V. P. A., III-l R. A., 1-1 H. R. C. en 1 Wr. Bestemming H. V. PI. PARAPATAN (4-sprong gr. weg pl. 16'/4). Ia. (5 auto's) voor 1 H. R. C. (min I). Bestemming H.V. Pl. BONGAS (gr. weg pl. 19). 959 10) Op elke auto is aan beide zijden in groote letters geschilderd A. Verpl. S. 1 Div. Bovendien is op elke zijde een zwart geverfde zinken plaat aangebracht waarop in duidelijke witte letters het betrokken korps is geschilderd. Eiken dag wordt onder die plaat met krijt (in verpakkingseenheden) vermeld welke hoeveelheden van de verschillende artikelen geladen moeten worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 21