komen de moeilijkheden (aan den opvoer middels de bagage- karren van den troep verbonden) hier reeds duidelijk tot uiting. Na het einde van den marsch is de B. T. betrekkelijk vroeg n.i. om 4.30 n.m., te BAL1DA ter beschikking van die bataljons Nadat de bagagekarren zijn ontladen en aan mensch en dier eenige rust is gegund, staan de voor het fourageeren beschikbare treinkarren (uiteraard met vermoeid personeel en vermoeide paar den) om 5 30 n.m. voor den afmarsch naar de H.V. PI., gereed. Aangezien voor het vervoer van één dagrantsoen (inclusief brandhout, fourages en kl. vivres) per bat. Inf. 20 treinkarren noodig zijn, wordt i. c. door de betrokken korpscommandanten besloten om, behalve de voor het vervoer van het reserverantsoen levensmiddelen bestemde 5 karren, ook de 5 karren voor de ot- iiciersbagage aan het fourageeren te doen deelnemen Aldus gaan om 5.30 n.m. 20 treinkarren onder leiding van de twee verpl. offn. van 1 en 11-2 R. I. op marsch naar REKESAN en zijn daar om 7 n.m. opgesteld, zooals in het verplegingsbevel onder E 2 is aangegeven. ..ui Daarna worden de verplegingsartikelen (voorloopig beha ve brandhout) opgeladen, hetgeen ongeveer een vol uur in beslag neemt. Tegen 10 n.m. zijn de treinkarren in BAL1DA terug en depo- neeren de aangevoerde levensmiddelen enz. bij de keukenwagens. Om het brandhout van de H. V. PI. te halen, zouden nog eens alle 20 karren heen en terug moeten, hetgeen naar schatting 4 uur zou kosten. Waar e.e.a. dus eerst om 2 v.m. (7-10-'31) geëindigd zou zijn, en dit om verschillende redenen onaanvaardbaar is, wordt c. besloten het hout te laten liggen en zich althans voor het ont bijt en middagmaal zooveel mogelijk trachten te behelpen met eenige ter plaatse gevonden en gedurende den mars£h genomen brandstof, terwijl morgen bij het passeeren van REKESAN de keukenwagens het verder benoodigd hout kunnen medenemen. In den avond van 6-10-'31 neemt C. I. Div. het volgende besluit. De Div. wordt op 7-10-'31 in O. richting verplaatst en zal daarna, met 3 R. 1. als eerste echelon, den vijand aangrijpen. Tijdens deze verplaatsing zullen 1 H- R. C. en 1 Wr. Um N. vleugel van 3 R. 1. beveiligen, terwijl 1 en III-l R. A. nabij TJI- WARINGIN in stelling zullen komen, om opmarsch 3 K. 1. te steunen. Chronologisch overzicht (7-10-31). 8 v. m. A. Verpl. S. (ine. vl.-auto's) vertrekt uit het Div. A.-park naar TJ1DERES en vervolgens naar het E. A. A. 10 v.m. Aanvraag verpl.-behoeften voor 8-10-'31 wordt aan Admr. E. A. A. gezonden. 964

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 26