Ook werden nog meegenomen 6 veldtelefoons met draad en reserve-elementen om een verbinding tot stand te brengen tusschen de beide oevers, welke verbinding aanvankelijk bedoeld was behoeve van het werk, doch in de praktijk ook van veel belang bleek in verband met de legering (zie hierna). Dit alles moest met een zekere hoeveelheid springmiddelen, keukengereedschap, verlichtingsmiddelen en andere benoodigdhe- den in kisten en kratten verpakt worden om tegen het vervoer bestand te zijn, en op zoodanig tijdstip verzonden worden dat zekerheid bestond dat alles gelost te Pare-Pare ter plaatse zou kunnen zijn vóór de komst van het detachement. Voor het detachement zelf, sterk 60 man, werden vrijwilligers gevraagd, die zich ongeveer in dubbele getale aanmeldden, zoo dat er ruime gelegenheid was om de voor het werk meest geschikte krachten uit te zoeken, waarna de samenstelling was 1 kapitein, 2 Eur. sergeanten, 2 Inl. sergeanten, 4 Eur. brigadiers- titulair, 1 Amb. brigadier-titulair, 1 korporaal, 20 Eur. genie soldaten, 29 Inl. geniesoldaten en 1 Eur. sergeant-ziekenverpleger. In verband met den vermoedelijken duur (3 4 maanden) kon elke man behalve zijn volledig bepakten veldzak nog een modelkleedingkist met deken, schoenen, uitgaans- en werkkleeding en wat verder door hem gewenscht werd, meenemen. Bij een werk als dit toch, wordt zeer veel kleeding versleten (schoenen bij betonwerk door het invreten der cement!) en bedorven (teer, menie zoodat onze manschappen daarvoor altijd oude kleedmg bewaren omdat ze niet over officiëele werkkleeding beschikken. Verder werd de wapening wel, het draagbaar gereedschap me meegenomen. De geneesmiddelen werden bij het detachement zelf meegevoerd. On 10/11 Februari reisde het detachement van Tjimahi naar Soerabaia om den 12en in te schepen op de „Ophir", die den 14en te 7 u vm. te Makkassar aankwam. Hier stonden zes vrachtauto s gereed om den troep denzelfden dag door te voeren naar Enrekang, alwaar hij om half 6 n.m. aankwam. Onderweg was te Pare-Pare gerust en door de zorg van den detachementscommandant een middagmaaltijd verstrekt bij aankomst in Enrekang stond het avondeten gereed. Het detachement bleef tot 16 Februari bi] ue infanterie in de menage nadien voerde het eigen menage. Voor de legering waren drie gebouwen beschikbaar een woning 6e klasse op den rechteroever voor de onderofficieren, de voor- malige ziekenzaal op den linkeroever voor de Inlanders en een ver- laten schoolgebouw op dien oever voor de Europeanen (zie fi0. Door de zorg van den Pmc hadden de onderofficieren bedden uit de ziekenzaal gekregen, terwijl voor de m.iideren s aapla e s en houten baleh* beschikbaar weren de legering het dus mets 1002

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 64