1026 nemen aan den tegenstander van elk weerstandsvermogen. Deze samenvoeging is de infanterie van de toekomst". La Revue d' artillerie. No. 6. Juni 1931. Vergers de pieces et con centrations de feux", generaal Challéat. Besproken worden achtereenvolgens: de theoretische definitie die zou kunnen worden aangenomen voor een „verger de pièces" („Een „verger de pièces" is samengesteld uit een „ensemble de pièces", in onregelmatige ruitvormen opgesteld, gedekt tegen waarneming van af den grond en zelfs tegen die uit kabelballons, zoo goed mogelijk ge camoufleerd tegen waarneming uit de lucht, de tusschenruimten (150 a 200 m.) en de afstanden (250 h 350 m.) tusschen de stukken zoodanig genomen, dat een vuurconcentratie van artillerie, waar ook het gemiddelde daarvan moge liggen in de „verger", slechts het personeel van één enkel stuk kan neutra liseeren"); de theoretische formatie „en vergers de pièces" van de verschil lende organieke eenheden van de divisie-artillerie van 75 mm.; de invloed van het terrein op die theoretische formatie de ordening van de aldus verkregen resultaten bij een practische definitie voor een „verger de pièces", d.w.z. berekening eenerzijds van de theoretisch gewenschte verspreiding en anderzijds van de practisch mogelijke verspreiding; eindelijk de „organisation du tir" in een „verger de pièces" op een ver dedigend front. Eveneens in No. 6 van de Revue d'artillerie „Un service en campagne de 75door chef d' escadron E. Ricard. (Marche d' approche d' un groupe formant groupement). „Een eerste kwestie isop hoeveel linies zullen de drie batterijen op een gegeven moment zijn opgesteld Quel sera le dispositif du groupe De afdeeling verplaatst zich sprongsgewijze met batterijen. „De batterijen zouden dus in de diepte kunnen zijn opgesteld op 3 linies of op twee, met 1 batterij voor of met 2". Het geval op drie linies wordt onmiddellijk uitgeschakeld (moeilijkheden met de telefonische verbindingen). In beginsel wordt het schema gekozen van 1 bat terij vóór en 2 achter. „In beginsel, d.w.z. dat wij daaraan slechts toekennen de waarde van een „schéma favorable", dus ie wijzigen, naar gelang de omstandigheden of zelfs het oogenblik, te wijzigen overeenkomstig de eischen van de „manoeuvre". Bulletin beige des sciences militaires. No. 6. Juni 1931. „Les prépa- ratifs de defense dans un sons secteur de régiment et de bataillon d'infanterie" luitenant-kolonel Lesaffre en kapitein Fraeys. Geeft een opsomming van het geen omtrent de voorposten in de reglementen staat voorgeschreven en daarna de toepassing ervan voor een concreet geval. „Ieder voorpostendetachement (1 compagnie) richt drie steunpunten in voor 1 peloton1 in eerste linie, de beide andere in tweede linie, één of beide flanken beschermend van het voorste". „Hoofdzakelijk door de opstelling in de diepte kunnen de voorpostendetachementen het geval van „1' infiltration ennemie" afweren". Het steunpunt van het voorste echelon levert de schildwachten die naar voren worden uitgezet; eventueel vervolledigen de steunpunten van het tweede echelon de „latérale" veiligheid". Mil. Wochenblatt. No. 48. Juni 1931. „Zusammenarbeit von Rampf- wagen und Artillerie beim Angriff". „Het gebruik der divisie-artillerie wordt door den aanval van de eigen vechtwagens inde diepte-opstelling des vijands, gehinderd, want het is ondenkbaar dat bv. de afdeeling voor vuur op groote afstanden een vijandelijke artillerie-stelling bestrijdt en gelijktijdig de vecht wagens deze artillerie aangrijpen". „Het opstellen van een tijdtafel neemt zeer veel tijd in beslag, de door voering van het gevecht volgens de tijdtafel wordt door de maatregelen des tegenstanders en het terrein twijfelachtig". „Het vraagstuk is slechts op te lossen met behulp van een blijvende ver binding tusschen vechtwagens en artillerie ook wanneer de vechtwagens aan de waarneming van de eigen artillerie onttrokken zijn". „Verbinding is mogelijk

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 88