1033 9 voilurettes voor de „armes individuelles, grenades et artifices'' 9 voiturettes voor de munitie van de 7,5 mm. „fusil-mitrailleurs 3e. de voertuigen „tous terrains"om de munitie te brengen tot in de vuur linie. Versterkingskunst. Revue militaire suisse. No. 6. Juni 1931 La fortification du champ de batailte dans notre annéekolonel M. Lecomte. Schr. geeft zijn ondervindingen betreffende de rol die de veldversterkingskunst van af 1895 tot heden heeft gespeeld, waaruit eenige conclusies voor de toekomst worden getrokken, waarbij het Fransche infanterie-reglement wordt aangehaald, o. a. waar het zegt: „De „organisation du terrain" in het gevecht is van zoo groot belang dat het hanteeren van het gereedschap even bekend moet zijn aan iederen soldaat als de behandeling van zijn wapens. Het leeren hanteeren van het gereedschap moet daarom in de opleiding van den troep een overeenkomsti ge plaats innemen als de schietopleiding". Moreele factoren. Revue militaire Fran^aise. No. 120. Juni 1931. „Du prestigede chef bataillon de Gaulle „Overigens, boven de gebeurtenissen staan, er een stempel op drukken, de gevolgen ervan op zich nemen, dat is het wat men in de eerste plaats verwacht van den chef. De verheffing van één mensch boven den andere is slechts gerechtvaardigd indien hij „apporte a la tache l'impulsion et la garantie du caractère". Want waarom zouden hem worden toegekend het privilege van de heerschappij, het recht van te bevelen, het bewustzijn van te worden gehoorzaamd, de duizend bewijzen van achting, vereering en voorkomendheid, die de macht, de eer en den roem, waarvan de chef het grootste deel ontvangt, omringen „De gehoorzaamheid zou niet te dulden zijn, indien degene die haar eischt daaruit niets werkelijks zou kunnen halen. Fn wat trekt hij er uit, als hij niet durft, niet beslist en niet onderneemt?" Strategie. Revue militaire fran?aise. No. 119. Mei 1931. „Succès strategique, succes tactiques", kolonel L. Loizeau. „In de toekomst zullen er, evenals in het verleden, „armées d'attaque de front" bestaan, „aux effectifs réduits, grace a Ia solidité que procurent aux fronts l'artillerie et Ia fortification" en „des armées de manoeuvre", van groote sterkte, die artillerie krijgen van groot kaliber voor den aanval op versterkte fronten". De militaire Spectator. No. 7. Juli 1931. Algemeen overzicht van de ontwikkeling der strategische denkbeelden in den loop der jaren", kapitein C. P. Wilson. Behandeld worden thans V a. De Napoleontische oorlogen aan Fransche zijde „(onweerlegbaar blijkt uit de bestudeering van de krijgsgeschiedenis dat Napoleon bij voor keur toegepaste: a. de operatie uit een centrde opstelling; b. de manoeuvre op 's vijands verbindingen."); (samenvattende zijn de grondbeginselen van de Napoleontische strategie: snelheid; verrassing, concentratie van krachten vóór den slag, streven naar een beslissenden slag; aanval op 's vijands verbindingen of te midden van een verspreid opgestelden of marcheerenden tegenstander „economie des forces") V b. De tegenstanders van Napoleon (waarin de beginselen worden genoemd van het Pruisische reglement van 1812 en in het kort worden aangegeven de strategische inzichten van de bekendste generaals uitdien tijd: Blücher, Onei- senau, Barclay de Tolly, Diebitch, Schwartzenberg e. a.). Revue militaire framjaise. No. 120. Juni 1931. „Succès strategique, succès tactiques"kolonel L. Loizeau. „Ten slotte, verre van te blijven in zijn hoofd kwartier, doorkruist de maarschalk het front, ziet de commandanten, zich beijverend de strijdkrachten te doen samenwerken, zich er van verzekerend

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 95