Het gebruik van mitrailleurs in voorste lijn en uit meer achterwaarts gelegen stellingen. Geenszins ligt het in onze bedoeling om te propageeren voor een bepaald gebruik zooals boven aangegeven, evenmin of centralisatie of decentralisatie de voorkeur verdient. Het een zal dikwijls het gevolg van het ander kunnen zijn. Alleen het terrein en de taktische toestand zullen het gebruik bepalen. Wij zullen hier dan ook niet verder over uitwijden, doch den lezer slechts verwijzen naar het oordeel van meer bevoegden (zie o.a. I. M. T. 1929 No. 8 en 9). Wij zullen echter trachten aan te geven de verschillende voor- en nadeelen bij het gebruik van mitrailleurs in voorste lijn en uit meer achterwaarts gelegen opstellingen opdat ieder commandant, die een bepaald mitrailleuronderdeel krijgt toegewezen, de con sequence's weet te aanvaarden van beider gebruik. Vooral mag niet vergeten worden, dat het zeer dikwijls zal voorkomen, dat één enkele sectie wordt toegevoegd aan eenig infan- terieonderdeel (compagnie of bataljon) en dat in dergelijke gevallen het advies en de samenwerking tusschen beide onderdeelen niet die waarde zal hebben als het geval zou zijn met grootere mitrail- leuronderdeelen. Immers de sectiecommandanten van een mitrailleursectie zijn Europeesche onderofficieren, terwijl eveneens geëischt wordt, dat niet-Europeesche sergeanten en Europeesche brigadiers kunnen optreden als vuurleider van een sectie. In dergelijke gevallen zal de commandant van een infanterie- onderdeel zelve ongeveer de taktische opstellingsplaats van zijn mitrailleurs moeten bepalen. Bij toevoeging van een peloton zal de infanteriecommandant het advies kunnen inwinnen van den bevoegden pelotonscommandant. Hierna zal hij zelve een beslissing moeten nemen. A. Het gebruik van mitrailleurs in voorste lijn. Aan het gebruik van mitrailleurs in voorste lijn zijn de volgende nadeelen verbonden le. Door de groote zichtbaarheid, vooral bij verplaatsing naar voren, zijn de mitrailleurs veelal ten doode opgeschreven. 2e. Zij trekken vuur tot zich en kunnen daardoor de eigen troepen verraden. 3e. De aanvechting bestaat om den mitrailleur het werk te laten verrichten van karabijnmitrailleurs. 4e. Het rustig en juist uitvoeren van technische vuren wordt ten zeerste benadeeld. 1060

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 26