5e. Het behoorlijk steunen zal dikwijls zeer betrekkelijk zijn, spe ciaal met het oog op de te nemen veiligheidsmaatregelen. 6e. De munitieaanvoer zal veel moeilijkheden opleveren. 7e. Het buiten gevecht stellen van mitrailleurs werkt niet verhef fend op het moreel van de in hun nabijheid verkeerende troepen. Hiertegenover zijn echter de navolgende belangrijke voordeelen te boeken, nl. le. De verbinding met het betrokken onderdeel, met name de voorste compagnie, zal beter gewaarborgd zijn. 2e. Het op eigen initiatief bevuren van vijandelijke objecten zal, als gevolg van het inniger verband met de voorste infanterie- afdeelingen, veel minder voorkomen. De nadeelen. Teneinde eenige toelichtingen te geven op de bovengenoemde nadeelen zullen wij uitgaan van een concreet geval en wel dat de aanvaller tot op 500 m. is genaderd. Voorts zal tot goed begrip in het kort worden aangegeven wat verstaan wordt onder optreden in voorste lijn. Voorbeeld. Een compagnie bevindt zich in een uitgangsstelling op 500 m. van den vijand. Een sectie mitrailleurs hieraan toegevoegd bevindt zich op gelijke hoogte met de voorste lijn van de compagnie. Deze sectie staat dus momenteel in voorste lijn zij heeft hierdoor vrij schootsveld, kan vuur afgeven in een strook van ongeveer 450 o/00. De compagnie gaat op een bepaald uur ten aanval,, de sectie blijft staan en steunt. Op dit oogenblik staat dus de sectie prak tisch niet meer in voorste lijn, hetgeen zich demonstreert in het feit, dat reeds op 50 m. afstand de maximum veiligheidsfactor voor de breedte in rekening moet worden gebracht, in verband met de rechtsvoor- en linksvoor ageerende aanvalstroepen. Het zeer kleine sectiefront zal echter spoedig gemaskeerd wor den door eigen troepen verdere steun is dan uitgesloten. Die steun blijkt echter noodzakelijk te zijn, de sectie gaat vooruit en plaatst zich wederom in voorste lijn. L'histoire se répète. ad le en 2e. Wil een mitrailleur uit voorste lijn steunen dan zal de directe richting worden toegepast. Voor deze richting is het noodig, dat de schutter het doel ziet. Uiterst kleine terreinverhevenheden, zeer lichte begroeiing maken het noodzakelijk, dat praktisch nagenoeg nimmer gebruik kan worden gemaakt van de vuurhoogte in den 1061

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 27