De mitrailleurs zullen dan van stelling moeten veranderen om een zoodanige opstelling in te nemen, dat wel gesteund kan worden. Zoo zal het steeds doorgaan, met als gevolo- -3 n,3t rr meer Van °Pste^'ng wordt veranderd dan gevuurd. üe "guur is vrij gunstig geteekend in verband met het voor waarts gaan der troepen. In werkelijkheid mag men toch wel aannemen, dat de infanterie niet in een rechte lijn naar voren gaat. Maskeert zij na b.v. 50 m. den vuursector, dan is het steunen voorloopig afgeloopen, buigt zij in den gunstigen zin, dus naar buiten uit, dan is dit voor de mitrailleurs van voordeel maar met het eerste geval moet eventueel rekening worden gehouden. ad 4e, 6e en 7e. Deze punten behoeven geen nadere toelichting. De voordeelen. a.^ /,f;.1D^.mitrailleur 's krachtigste vuurwapen van de infan terie. Wil hij zich als zoodanig laten gelden, dan zal het innig contact nimmer verloren mogen gaan. De mitrailleurs zullen dus steeds mede behooren op te rukken met de infanterie en mogen met achter blijven op groote afstanden. Door plaatsing in voorste lijn is men nagenoeg zeker van een goede verbinding, doordat beide commandanten altijd contact met elkaar kunnen opnemen en dit contact kunnen behouden. Mag echter ter wille van de verbinding het plaatsen in voorste lijn op den voorgrond worden geschoven Dat men dit terdeg- overdenke, mede in verband met de reeds genoemde nadeelen. ad 2e. Dit voordeel houdt nauw verband met het vorige. Mi trailleurs, welke uit achterwaarts gelegen opstellingen moeten steunen, zullen vanwege den afstand niet in voortdurende ver binding kunnen blijven met het te steunen onderdeel. Deze ver binding zal normaal door ordonnansen moeten worden onder houden. Hiermede gaat veelal veel tijd gepaard, terwijl gerekend dient te worden op de mogelijkheid, dat een bericht zijn bestem ming met bereikt. Moet een aanval gesteund worden, dan zal het voorkomen, dat de vuurleider dikwijls op eigen initiatief zal vuren. Er zal dan een grooten wissel getrokken worden op het taktisch inzicht van dezen vuurleider. In voorste lijn bestaat deze aangelegenheid niet in die mate. B. Het gebruik van mitrailleurs uit achterwaarts De nadeelen, welke zich voordoen bij het gebruik van mitrailleurs in voorste lijn, zullen aanmerkelijk veel minder zijn bij gebruik uit meer achterwaartsche stellingen. 1064 GELEGEN STELLINGEN.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 30