In verband hiermede trof ons ten zeerste een artikel in de Revue d'Infanterie 1930, getiteld „Le tir masqué des mitrailleuses" en geschreven door den kolonel Paquet en den luitenant-kolonel Roze des Ordons. De inleidende rede van dit artikel vonden wij zoo belangwek kend en ter overdenking waard, dat wij niet kunnen nalaten deze in haai geheel en vrij vertaald weer te geven. Bij het lezen van dit artikel bedenke men echter wel, dat het gebaseerd is op Fransche toestanden en terreinen. Inleiding. Op manoeuvre, in een oefeningskamp, in September 1929. Een divisie infanterie, voorzien van hulpwapens, is, na de vijan delijke bewakingsafdeelingen teruggedreven te hebben, gestuit op de voorpostenstrook, welke veroverd moet worden. Van een hoogte, waarop een groep scheidsrechters van het rech ter regiment van deze divisie wacht, ontwaart men het geheele aanvalsterrein van bovengenoemd regiment. Het terrein is middelmatig geaccidenteerd en bedekt, met dalen en hellingen, welke voldoende hoogteverschillen opleveren om de infanterie in de gelegenheid te stellen gedurende een zekeren tijd over eigen troepen heen te vuren. 6 uur 45. Het oogenblik van de stilte voor den storm. Het terrein van actie van het regiment schijnt geheel verlaten van troepen. De vijandelijke waarnemingsposten hebben slechts schaarsche- en op zich zelf staande bewegingen kunnen waarnemen. De aanvals- troepen hebben zich zeer goed en verborgen opgesteld. De vliegtuigen, welke over hen heenvliegen en op de hoogte zijn van het terrein tot waar de infanterie is doorgedrongen, zijn niet in staat de groote lijnen van opstelling met eenige juistheid vast te stellen. De aanvaller weet gebruik te maken van het voordeel der verrassing 6 uur 50. Plotseling barst het vuur losVolgens ele regeling is het H-10. De artillerie, de mitrailleurs, de technische hulpmiddelen komen in actie. De vuurbasis doet haar werk. (i) 1065 (i) Reglement de l'Infanterie, combat, punt 150 zegt: L'attaque débou- chant, de la base de départ, son échelon de feu en tête, est géné- ralement précédée par des projectiles d'artillerie et, parfois, d'aviation elle est, en outre et dans tous les cas, appuyée et flanquée par des organes de feu d'infanterie maintenus provisoirement en place. L'ensemble de ces organes, comprenant principalement des mitrailleuses et, éventuellement des engines d'accompagnement, constitue la base de feux. Zie ook Règl. de l'lnf., Instruction technique, punt 28.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 31